Home / SVET / Pohotovostné zložky sú v strehu, absolvujú výcvik pre prípad výbuchu Záporožskej elektrárne

Pohotovostné zložky sú v strehu, absolvujú výcvik pre prípad výbuchu Záporožskej elektrárne

29.6.2023 (SITA.sk) – V Zaporižžskej oblasti na Ukrajine sa začína výcvik pre prípad výbuchu v Záporožskej jadrovej elektrárni okupovanej Rusmi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine 

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie tlačovej služby vojenskej správy v Záporožskej oblasti.

Situácia je pod kontrolou

„Výcvik sa uskutoční v Záporožii a v okrese Záporožia. V určitých oblastiach sú možné dočasné dopravné obmedzenia. Prosíme občanov, aby zachovali pokoj a pochopili, že sa vyskytnú nejaké nepríjemnosti. Účelom akcie je koordinácia postupu všetkých služieb v prípade reálneho ohrozenia mimoriadnou situáciou v Záporožskej jadrovej elektrárni,“ uviedla vojenská správa. Tá zároveň poznamenala, že situácia je pod kontrolou a požiadala občanov, aby výcviku nevenovali nadmernú mediálnu pozornosť.

Rusi podmínovali jadrovú elektráreň

Šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov minulý týždeň v ukrajinskej štátnej televízii povedal, že Rusi podmínovali Záporožskú jadrovú elektráreň. „A najstrašnejšie je, že podmínovali chladenie. Ak ho vyradia z činnosti tým, že ho vyhodia do vzduchu… je veľká šanca, že nastanú značné problémy,“ varoval.

Prezident Volodymyr Zelenskyj taktiež povedal, že Rusi sa pripravujú na spáchanie teroristického útoku na Záporožskú jadrovú elektráreň s uvoľnením radiácie a že schválili scenár útoku na elektráreň. Dodal, že reakcia sveta zatiaľ nie je dostatočne silná.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Jadrová elekráreň, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zaporižžská jadrová elektráreň
Zdroj: SITA.sk – Pohotovostné zložky sú v strehu, absolvujú výcvik pre prípad výbuchu Záporožskej elektrárne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mladí Ukrajinci sú presvedčení o víťazstve vo vojne, cez 80 percent sa chce podieľať na obnove krajiny

V prieskume sa pýtali mladých Ukrajincov žijúcich doma aj vo vedľajšom Poľsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *