Home / SVET / Jedna z ukrajinských brigád možno dosiahla na okraji Bachmutu väčší prielom a tvrdí, že pritom zabila desiatky Rusov

Jedna z ukrajinských brigád možno dosiahla na okraji Bachmutu väčší prielom a tvrdí, že pritom zabila desiatky Rusov

18.5.2023 (SITA.sk) – Jedna z ukrajinských jednotiek tvrdí, že dosiahla väčší prielom na západnom okraji mesta Bachmut. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Tretia samostatná útočná brigáda uviedla, že nedávne „útočné akcie“ jej pomohli vybojovať si silnú pozíciu pred očakávanou ukrajinskou protiofenzívou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šéfovia brigády uviedli, že prielom dosiahli v oblasti širokej asi 2000 metrov a hlbokej zhruba 700 metrov.

Výrazný zásah do ruských záloh

Ukrajinskí bojovníci tvrdia, že zabili najmenej 50 ruských vojakov a ďalších 100 zranili, pričom ďalších štyroch Rusov zajali. Brigáda uviedla, že to výrazne zasiahlo nepriateľské zálohy v oblasti. CNN nemôže nezávisle overiť tvrdenia brigády.

Ukrajinské sily v posledných dňoch viackrát tvrdili, že zaznamenali postup v niekoľkých oblastiach v okolí Bachmutu a to napriek tomu, že sa dostali pod silnú paľbu ruských jednotiek.

Vagnerovci sú naďalej v meste

Veliteľ žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin vo štvrtok tvrdil, že jednotky ruskej armády sa stiahli v oblasti severne od Bachmutu a nechali odkryté pozície jeho vlastných bojovníkov.

Prigožin však taktiež uviedol, že jeho bojovníci v samotnom meste naďalej sú v uliciach a budovách pozdĺž západného okraja Bachmutu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Jedna z ukrajinských brigád možno dosiahla na okraji Bachmutu väčší prielom a tvrdí, že pritom zabila desiatky Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Biden si občas mýli mená, no stále trvá na zotrvaní v prezidentskej kampani

Na podujatí NATO predstavil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ako prezidenta Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *