Home / SLOVENSKO / Popadané stromy aj voda, hasiči mali pre nepriazeň počasia desiatky výjazdov (foto)

Popadané stromy aj voda, hasiči mali pre nepriazeň počasia desiatky výjazdov (foto)

18.5.2023 (SITA.sk) – Pre nepriazeň počasia a v súvislosti s odstraňovaním následkov zasahovali hasiči za uplynulý deň až pri 112 udalostiach. Najviac výjazdov uskutočnili príslušníci v Bratislavskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 45-krát.

Informuje o tom v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) SR Katarína Križanová, ktorá ešte doplnila, že v Trnavskom kraji boli hasiči privolaní k 21 udalostiam a v Banskobystrickom kraji zasahovali 14-krát.

V Košickom kraji boli príslušníci privolaní k 12 udalostiam a v Trenčianskom kraji zasahovali 10-krát. „Pomoc profesionálnych a dobrovoľných hasičov bola potrebná najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií a pri odčerpávaní vody zo zatopených ulíc a pivníc,“ uviedla Križanová, podľa ktorej hasiči navyše na niektorých miestach vykonávali monitoring vodných tokov.

Viac k témam: Extrémne počasie, Hasiči
Zdroj: SITA.sk – Popadané stromy aj voda, hasiči mali pre nepriazeň počasia desiatky výjazdov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Národniari prídu s „veľmi tvrdým“ zákonom, má zabezpečiť právo na ochranu osobnosti vo vzťahu k médiám (video)

Danko tvrdí, že nikomu nejdú „zapchávať ústa". „Novinára spravodlivého, dobrého neumlčíš," dodal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *