Home / SLOVENSKO / Pri zrážke dvoch áut v Tatrách sa ťažko zranilo šesť ľudí

Pri zrážke dvoch áut v Tatrách sa ťažko zranilo šesť ľudí

16.5.2023 (SITA.sk) – Šesť ťažko zranených si vyžiadala pondelková dopravná nehoda vo Vysokých Tatrách. Škoda na motorových vozidlách bola predbežne vyčíslená na približne 35-tisíc eur. Informovala o tom v utorok agentúru SITA prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Podľa jej slov sa nehoda stala pár minút po 12:00 na ceste II. triedy medzi Tatranskými Matliarmi a Kežmarskými Žľabmi. Zrazili sa pri nej dve autá, vodičom jedného bol 23-ročný muž z Veľkej Británie, vodičom druhého 54-ročný muž z Plavnice.

Obaja vodiči boli podrobení dychovým skúškam, v oboch prípadoch bol výsledok negatívny. Pri nehode sa ťažko zranili všetci jej účastníci, teda dvaja vodiči ako aj štyria spolujazdci.

„Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade, v prípade vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženie na zdraví. Polícia preveruje všetky okolnosti tejto dopravnej nehody i príčinu jej vzniku, skúma sa aj zavinenie vodičov,“ uviedla Ligdayová.

Viac k témam: Dopravná nehoda, zrážka dvoch áut
Zdroj: SITA.sk – Pri zrážke dvoch áut v Tatrách sa ťažko zranilo šesť ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Keby bol Blaha ruský agent, tak by to nerobil inak, ako to robí. Politológ sa vyjadril aj k možnej manipulácii volieb

Podľa politológa Koziaka je dokázané, že Rusko ovplyvňuje voľby v iných krajinách tým, že pomáha financovať politické strany alebo politikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *