Home / SVET / Putin a Šojgu rokovali s čínskym ministrom obrany, krajiny spolupracujú aj vo vojensko-technickej oblasti

Putin a Šojgu rokovali s čínskym ministrom obrany, krajiny spolupracujú aj vo vojensko-technickej oblasti

17.4.2023 (SITA.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin sa v nedeľu stretol s čínskym ministrom obrany. Považuje sa to za znak posilňovania vzťahov Pekingu s Moskvou, s ktorou Čína vo veľkej miere zosúlaďuje svoju zahraničnú politiku v snahe zmenšiť vplyv USA a ostatných západných demokracií.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin, ruský minister obrany Sergej Šojgu a šéf čínskeho rezortu obrany Li Šang-fu rokovali necelý mesiac po tom, ako na trojdňovej návšteve Moskvy bol čínsky líder Si Ťin-pching.

Ruský prezident na úvod stretnutia s čínskym ministrom obrany ocenil všeobecný rozvoj rusko-čínskych vzťahov. „Úzko spolupracujeme aj prostredníctvom rezortov obrany, pravidelne si vymieňame informácie, ktoré sú pre nás užitočné, spolupracujeme vo vojensko-technickej oblasti, robíme spoločné cvičenia, a to v rôznych oblastiach – v regióne Ďalekého východu, v Európe, na mori, na súši a vo vzduchu,“ povedal podľa Kremľa Putin.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Li Šang-fu sa vyjadril, že vzťahy oboch krajín „prekonávajú vojensko-politické zväzky z obdobia studenej vojny“. Čína odmieta kritizovať ruské vojenské akcie na Ukrajine a obviňuje USA a NATO z provokovania Moskvy. Avšak šéf čínskej diplomacie minulý týždeň povedal, že Čína nebude Rusku poskytovať zbrane.

Viac k témam: Čínsky prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Putin a Šojgu rokovali s čínskym ministrom obrany, krajiny spolupracujú aj vo vojensko-technickej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru

Navaľného 6. júna čaká ďalšie pojednávanie pre proces na základe obvinenia z extrémizmu. To by ho mohlo udržať vo väzení na 30 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *