Home / SLOVENSKO / Súdy v Prešovskom kraji ochromila nahlásená bomba, policajti pri prehliadkach budov nič nenašli

Súdy v Prešovskom kraji ochromila nahlásená bomba, policajti pri prehliadkach budov nič nenašli

2.2.2023 (Webnoviny.sk) – Činnosť súdov vo štvrtok ovplyvnila anonymne nahlásená bomba, pre ktorú museli evakuovať a prehľadať viacero súdnych budov.

Oznam o umiestnení bomby na nešpecifikovanom súde prijali predpoludním na Okresnom súde v Prešove. Policajti pri prehliadkach budov v Prešovskom kraji nástražný systém neobjavili.

Ľudí museli evakuovať

Ako agentúre SITA potvrdila hovorkyňa prešovských súdov Ivana Petrufová, v priestoroch Krajského súdu v Prešove a okresných súdov v Prešovskom kraji bola v poludňajších hodinách vykonaná z dôvodu oznámenej hrozby umiestnenia výbušného nástražného systému prehliadka budov príslušníkmi polície.

„Telefonát oznamovateľa prijala pracovníčka Okresného súdu Prešov a v rámci služobného postupu bola informácia postúpená Polícii SR,“ uviedla Petrufová.

Dodala, že zamestnanci, aj všetky osoby nachádzajúce sa v tom čase v priestoroch súdov, museli evakuovať približne v čase od 11:25 po dobu od jednej až do troch hodín, v závislosti od pokynov polície.

„V súvislosti s touto udalosťou došlo k narušeniu prebiehajúcich naplánovaných pojednávaní, k prerušeniu riadneho výkonu práce súdov a hodnotíme túto mimoriadnu udalosť ako ďalšiu zbytočnú záťaž justičných pracovníkov,“ skonštatovala hovorkyňa súdov s tým, že v tomto roku išlo o prvú takúto udalosť v kraji.

Nasleduje trestné konanie

Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová pre agentúru SITA skonštatovala, že vykonané prehliadky dopadli s negatívnym výsledkom a bombu policajti nenašli.

„Na základe zistení vyplývajúcich z prehliadky predmetných budov, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove rozhodne o ďalšom postupe v trestnom konaní,“ uviedla.

Viac k témam: nahlásená bomba, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súdy v Prešovskom kraji ochromila nahlásená bomba, policajti pri prehliadkach budov nič nenašli © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V okresoch Žilina a Bytča je zvýšené riziko vzniku požiarov, ľudia musia dodržiavať zaásady protipožiarnej ochrany

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Žiline upozorňuje na dodržiavanie zásad protipožiarnej ochrany.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *