Home / SVET / Kedy sa britské tanky dostanú na frontovú líniu Ukrajiny? Ben Wallace upresnil termín dodania

Kedy sa britské tanky dostanú na frontovú líniu Ukrajiny? Ben Wallace upresnil termín dodania

30.1.2023 (Webnoviny.sk) – Tanky, ktoré Ukrajine daruje Veľká Británia, sa na frontovú líniu dostanú pred začiatkom leta. Povedal to v Dolnej snemovni parlamentu krajiny britský minister obrany Ben Wallace. Vláda Veľkej Británie schválila, že Ukrajine dodá 14 tankov Challenger 2, aby Kyjevu pomohla v boji proti ruským silám. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šéf britského rezortu obrany konštatoval, že bezpečnostné dôvody mu nedovoľujú zverejniť časový plán výcviku ukrajinských vojakov na používanie týchto tankov. Dodal však, že výcvik sa začne tým, ako tanky prevádzkovať individuálne a potom sa uskutoční výcvik boja vo formácii. Minulý týždeň Británia uviedla, že plánuje dodanie tankov Ukrajine do konca marca.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, tanky Challenger 2
Zdroj: Webnoviny.sk – Kedy sa britské tanky dostanú na frontovú líniu Ukrajiny? Ben Wallace upresnil termín dodania © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *