Home / SVET / Rusko zaútočilo raketami na Kyjev, Ukrajina zaviedla núdzové obmedzenie dodávok prúdu

Rusko zaútočilo raketami na Kyjev, Ukrajina zaviedla núdzové obmedzenie dodávok prúdu

14.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský štátny prevádzkovateľ elektrickej siete krajiny Ukrenergo v sobotu uviedol, že po ruskom raketovom útoku zaviedol núdzové obmedzenie dodávok prúdu v jedenástich oblastiach. Spoločnosť Ukrenergo dodala, že následky útoku odstraňuje. Rusko v sobotu raketami zaútočilo na Kyjev.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské úrady uviedli, že útok poškodil infraštruktúru v hlavnom meste a obytný dom v Kyjevskej oblasti. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruská armáda opakovane útočí na energetickú infraštruktúru po celej Ukrajine od začiatku októbra. Zahynuli pritom desiatky civilistov a nastali výpady v dodávkach elektriny, vody a kúrenia. Moskva pripúšťa, že energetický systém Ukrajiny je jedným z jej hlavných cieľov. Podľa Ženevskej konvencie je však útočenie na dôležitú civilnú infraštruktúru vojnovým zločinom.

Viac k témam: Kritická infraštruktúra, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko zaútočilo raketami na Kyjev, Ukrajina zaviedla núdzové obmedzenie dodávok prúdu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *