Home / POLITIKA / Je rozhodnuté! MATOVIČ-HEGERova VLÁDA končí!!! Čo bude ďalej so Slovenskom?

Je rozhodnuté! MATOVIČ-HEGERova VLÁDA končí!!! Čo bude ďalej so Slovenskom?

Klinec do MATOVIČ-HEGERovej VLÁDY dáva exMATOVIČOV poslanec. Prídáva sa aj kotlebova kandidátka Vorobelová.

Tenista Ján Krošlák, ktorý kandidoval za OĽaNO, dnes je v klube hnutia Sme rodina sa rozhodol nepodporovať ďalej MATOVIČ-HEGERova VLÁDU. Tým zabil posledný klinec do MATOVIČ-HEGERovej VLÁDY a výsledok dnešného hlasovania v NR SR o 11-tej hodine je tak istý.

MATOVIČ-HEGERova VLÁDA tak končí.

Ján Krošlák, ktorý kandidoval za OĽaNO, no v súčasnosti je v klube koaličnej Sme rodiny, dnes na Facebooku napísal, že bude hlasovať za pád vlády pod taktovkou Igora Matoviča.

Viac o Krošlákovi píšeme aj TU – Poslanec Krošlák oznámil, že je za pád vlády a odchod sekty, ktorá spôsobila chaos a teror v tejto krajine

Rovnako bude navyše hlasovať aj nezaradená Slavěna Vorobelová, ktorá sa do parlamentu dostala ako náhradníčka za odsúdeného Mariana Kotlebu. Poslankyňa svoje rozhodnutie oznámila tiež len dnes dopoludnia, teda krátko pred samotným hlasovaním, ktoré by malo by po 11:00.

„Áno, Igora Matoviča, lebo vláda Eduarda Hegera tu nikdy nebola a Igor Matovič aj po svojom odchode z premiérskeho kresla neprestal škodiť tejto krajine,“ napísal Krošlák.

„Dnes nebudem hlasovať za návrat mafie a koniec demokracie, ale za odchod sekty, ktorá spôsobila chaos a teror v tejto krajine,“ dodal tenista Krošlák.

Krošlák tiež píše, že si váži prácu viacerých ministrov, nič to však nemení na tom, že krajinu podľa neho riadi „nekompetentná skupina ľudí okolo Igora Matoviča“.

Krošlák oznámil, že vystúpil z klubu Sme rodina. Rovnaký krok spravil aj jeho kolega Martin Borguľa, ktorý chce tiež hlasovať za pád vlády. Borguľa, ktorý je obvinený z podplácania, požadoval, aby vo funkcii ministra vnútra skončil Roman Mikulec.

„Môj hlas majú do poslednej chvíle v rukách, tak ako som nedávno zverejnil, dvaja ľudia: premiér Heger a minister Mikulec,“ napísal na sociálnej sieti.

Už s Borguľom mala opozícia k dispozícii 75 poslancov, ktorí sú pripravení vládu Hegera odstaviť. Na jej pád treba 76 zákonodarcov. S Krošlákom by to už teda možné bolo.

K nim zrejme môžeme prirátať aj hlasy Slavěny Vorobelovej. „Slovensko musí byť vždy na 1. mieste. Pád vlády je nutný,“ zverejnila tiež na Facebooku.

Koalícia má tak na svojej strane len 72 hlasov. Okrem poslancov OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí aj Miroslava Kollára zo Spolu, odídenca zo SaS Martina Klusa a exčlenov klubu OĽaNO Katarínu Hatrákovú a Jána Mičovského.

Opozícia Smeru, Hlasu, SaS, Republiky, ĽSNS, tarabovcov spolu s Tomášom Valáškom z PS, Borguľom a Krošlákom má 76 hlasov, plus hlas náhradníčky za Mariana Kotlebu poslankyni Slavěny Vorobelovej. Ak prídu na hlasovanie všetci opoziční poslanci a za odvolaním bude stáť aj celý klub SaS spolu s odídencami zo Za ľudí, ktorí si neprajú predčasné voľby, vláda padne a nič na tom nezmení ani stále nerozhodnutý exmatovičov poslanec Martin Čepček.

Čo bude ďalej so Slovenskom?

SPRÁVU BUDEME AKTUALIZOVAŤ!!!

13.12.2022 o 11:58 hod. Hlasovanie o nedôvere vláde presunuli, aby vláda získala priestor na rokovanie o dátume predčasných volieb, navrhol to šéf klubu OĽaNO Michal Šípoš. Za presunutie hlasovalo 77 poslancov. Hlasovať budú až vo štvrtok o 17. hodine.

Získavajú tým matovičovci čas na kupčenie s hlasmi poslancov v štýle dzurindovcov?

Vyjadrenia expremiéra a podpredsedu vlády SR Igora Matoviča na jeho fb profile bez cenzúry:

Šokujúce odhalenie ceny poslanca aj TU – 200 000 eur stojí hlas POSLANCA, aby MATOVIČ-HEGERova vláda pokračovala

spracred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ako a koľko zarába USA na vojne na UKRAJINE ? ŠOKujúce odhalenia

Deväť mesiacov po invázii na Ukrajinu začína Vladimir Putin lámať Západ. Najvyšší európski predstavitelia sú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *