Home / SLOVENSKO / Prezidentka Zuzana Čaputová si pôjde do Nemecka prevziať Cenu slobody

Prezidentka Zuzana Čaputová si pôjde do Nemecka prevziať Cenu slobody

4.11.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová si v sobotu 5. novembra predpoludním prevezme v nemeckom Frankfurte nad Mohanom Cenu slobody. Informoval o tom hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Ocenenie udeľuje od roku 2006 nemecká nadácia Friedrich Naumann Foundation raz za dva roky osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o rozvoj liberálnej občianskej spoločnosti.

Medzi doterajších laureátov ocenenia patria napríklad bývalý švajčiarsky prezident Kaspar Villiger či bývalý nemecký prezident Joachim Gauck, ale aj nemecký exminister zahraničných vecí Hans-Dietrich Genscher či peruánsky spisovateľ Mario Vargas Llosa. Prezidentka je prvou politickou líderkou z regiónu strednej a východnej Európy, ktorá sa stane laureátkou ocenenia.

V predvečer slávnostného ceremoniálu, ktorý sa uskutoční v sobotu predpoludním v katedrále Sv. Pavla, sa prezidentka stretne s krajanmi pôsobiacimi v Nemecku. Späť na Slovensko sa prezidentka vráti v sobotu večer.

Viac k témam: Ocenenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Zuzana Čaputová si pôjde do Nemecka prevziať Cenu slobody © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

UNIQA prispela sumou 30 000 eur na psychoterapie detí, ktoré si to finančne nemôžu dovoliť

Podpora a pomoc UNIQA v oblasti duševného zdravia pokračuje.

Jeden komentár

  1. jej nteligentna jej zabranuje, ze si ani neuvedomuje aku srandu si z nej Nemci robia…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *