Home / SVET / Dátum korunovácie kráľa Karola III. je už známy, tento rok to nebude

Dátum korunovácie kráľa Karola III. je už známy, tento rok to nebude

11.10.2022 (Webnoviny.sk) – Korunovácia britského kráľa Karola III. sa uskutoční na budúci rok v sobotu 6. mája vo Westminsterskom opátstve. Oznámil to Buckinghamský palác, na ktorý sa odvoláva spravodajský portál BBC. Kráľovná manželka Camilla bude pri korunovácii s kráľom a ju tiež počas ceremónie korunujú.

Počas slávnostného obradu bude kráľ Karol III. pomazaný za panovníka a na hlavu mu položia korunu. Arcibiskup z Canterbury bude predsedať pomazaniu, požehnaniu a vysväteniu kráľa. Korunovácia kráľovnej manželky bude podobná, ale jednoduchšia.

Palác naznačil, že ceremónia bude spájať staroveké a moderné – bude mať „korene v dlhoročných tradíciách“, ale bude tiež „odzrkadľovať rolu panovníka dnes a pozerať sa do budúcnosti“.

Sedemdesiattriročný Karol III. sa stal kráľom po tom, ako v septembri zomrela jeho matka kráľovná Alžbeta II. Korunovácia bude predstavovať symbolickú oslavu jeho novej vlády. Bude to prvá korunovácia v Spojenom kráľovstve za takmer 70 rokov, keďže korunovácia Alžbety II. sa uskutočnila v júni 1953, a prvá od korunovácie Eduarda VII. v roku 1902, čo sa bude konať v sobotu.

Korunovácia Ažbety II. trvala takmer tri hodiny. Podľa zdrojov BBC z prostredia kráľovskej rodiny však budúcoročná ceremónia bude kratšia, rozmanitejšia a tiež s menším počtom hostí.

Fotogaléria: Kráľ Karol III.

Viac k témam: Buckinghamský palác, Korunovácia kráľa
Zdroj: Webnoviny.sk – Dátum korunovácie kráľa Karola III. je už známy, tento rok to nebude © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské rakety S-300 zasiahli univerzitu a obytnú oblasť v Charkove, zranili sa pritom piati ľudia

Podľa úradu regionálnej prokuratúry jeden človek bol zranený, keď ruská raketa zasiahla univerzitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *