Home / SLOVENSKO / Zuzana Aufrichtová chce obhájiť post starostky bratislavského Starého Mesta, jej vyzývateľom bude poslanec Matej Vagač

Zuzana Aufrichtová chce obhájiť post starostky bratislavského Starého Mesta, jej vyzývateľom bude poslanec Matej Vagač

27.6.2022 (Webnoviny.sk) – Súčasná starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová sa bude v tohtoročných jesenných voľbách opätovne uchádzať o svoj post.

Oznámila to na pondelkovej tlačovej konferencii za podpory strany Sloboda a Solidarita, ktorú prezentoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, a tiež za podpory strán OKS, NOVA, KDH, Za ľudí a Zmena zdola.

Zachovanie kontinuity

„Rozhodla som sa pokračovať v tejto pozícii z dôvodu zachovania kontinuity, rozbehnutých projektov, ktoré boli v Starom Meste realizované, z dôvodu tímu, ktorý stojí za mnou a z dôvodu toho, že spolupráce, ktoré boli nadviazané pred štyrmi rokmi, sa ukázali ako prospešné, a ako spolupráce, ktoré prinášajú výsledky,“ uviedla Aufrichtová.

Zuzana Aufrichtová skonštatovala, že súčasné vedenie Starého Mesta má za sebou odpočet, ktorým vie preukázať, že program predstavený pred štyrmi rokmi je takmer na 100 percent naplnený.

„Hlavným vstupom bola transparentnosť, hospodárnosť a dodržiavanie zákonov, a tieto isté priority máme stále ako jednu zo základných vecí, ktoré chceme dodržiavať,“ dodala.

Spolupráca s primátorom

V pondelok ohlásil svoju kandidatúru na starostu Starého Mesta aj mestský poslanec Matej Vagač, ktorého nominuje strana Progresívne Slovensko a mestská strana Team Bratislava. Vagač v Starom Meste aktuálne vedie poslanecký klub Team Vallo.

Matej Vagač za svoje priority označil zeleň, bezpečnosť a fungujúci úrad. „Roky bojujem za srdce Bratislavy, najskôr ako aktivista a neskôr ako poslanec. Bránim nezmyselným výrubom a chránim ikonické pamiatky a charakter Starého Mesta. Mrzí ma, že Staré Mesto nespolupracuje s magistrátom, a preto neťaží z pozitívnych zmien, ktoré sa darí presadzovať primátorovi Matúšovi Vallovi a jeho tímu na magistráte. Som presvedčený, že ťahaním za jeden povraz s primátorom môžeme tento potenciál naplniť,” vyhlásil.

Viac k témam: Komunálne voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Zuzana Aufrichtová chce obhájiť post starostky bratislavského Starého Mesta, jej vyzývateľom bude poslanec Matej Vagač © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Muž kráčajúci po ceste vedľa bicykla neprežil zrážku s autom. Polícia bude zisťovať, kto pochybil (foto)

Začaté bolo trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.