Home / SVET / V Sjevjerodonecku nasadili Rusi protilodné strely zo 60. rokov, sú nepresné a môžu napáchať obrovské vedľajšie škody

V Sjevjerodonecku nasadili Rusi protilodné strely zo 60. rokov, sú nepresné a môžu napáchať obrovské vedľajšie škody

11.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ruským silám v okolí Sjevjerodonecka na východe Ukrajiny sa nepodarilo pokročiť smerom na juh od mesta, uviedlo britské ministerstvo obrany v správe, ktorú zverejnilo v sobotu ráno. „Pokračujú intenzívne pouličné boje a obe strany pravdepodobne majú vysoký počet obetí,“ dodal rezort.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Rusko zhromažďuje delostreleckú a leteckú palebnú silu v snahe prekonať ukrajinskú obranu,“ konštatovalo britské ministerstvo obrany. Uviedlo pritom, že Moskva proti pozemným cieľom používa 5,5-tonové protilodné strely zo 60. rokov minulého storočia.

„Keď sa nasadia na pozemný útok s konvenčnou hlavicou, sú veľmi nepresné a preto môžu spôsobovať výrazné vedľajšie škody a civilné obete,“ uviedol rezort.

Rusko sa podľa neho uchyľuje k takým neefektívnym zbraňovým systémom, pretože mu chýbajú presnejšie moderné strely, pričom ukrajinská protivzdušná obrana vo veľkej časti krajiny stále odstrašuje ruské taktické letectvo od podnikania úderov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Civilisti, Delostrelci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V Sjevjerodonecku nasadili Rusi protilodné strely zo 60. rokov, sú nepresné a môžu napáchať obrovské vedľajšie škody © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putin oslavuje svoje 70. narodeniny, od Lukašenka dostal netradičný narodeninový darček

Lukašenko novinárom povedal, že sám vo svojej záhrade používa model podobný tomu, ktorým obdaroval Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.