Home / SVET / Von der Leyenová diskutovala s pápežom o ukončení vojny na Ukrajine. Do Európy sa musí vrátiť mier, vyhlásila

Von der Leyenová diskutovala s pápežom o ukončení vojny na Ukrajine. Do Európy sa musí vrátiť mier, vyhlásila

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová sa stretla s pápežom Františkom, aby diskutovali o snahe o ukončenie vojny na Ukrajine a zmiernenie globálnej potravinovej krízy, ktorú vojna zostrila.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na mikroblogovacej sieti Twitter po piatkovej 20-minútovej schôdzke Von der Leyenová napísala: „Stojíme pri tých, ktorí trpia pre ničenie na Ukrajine. Táto vojna sa musí skončiť, do Európy sa musí vrátiť mier“.

Šéfka EK sa stretla aj so štátnym sekretárom Vatikánu kardinálom Pietrom Parolinom a vatikánskym ministrom zahraničných vecí arcibiskupom Paulom Gallagherom, ktorý sa nedávno vrátil z Ukrajiny.

Vatikán uviedol, že rozhovory sa sústredili na „spoločný záväzok pracovať na ukončení vojny na Ukrajine a osobitnú pozornosť venovali humanitárnym aspektom a dôsledkom pokračovania vojny na dodávky potravín“.

Viac k témam: Mierová dohoda, potravinová kríza, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Von der Leyenová diskutovala s pápežom o ukončení vojny na Ukrajine. Do Európy sa musí vrátiť mier, vyhlásila © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Duch ukrajinského ľudu nebude zlomený a krajina získa späť svoje mestá, vyhlásil prezident Zelenskyj (video)

Útoky Ruska ukrajinský prezident označil za cynický pokus zlomiť ducha ukrajinského ľudu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.