Home / šport / Najlepšie plateným športovcom na svete bol vlani po ročnej prestávke opäť Argentínčan Lionel Messi

Najlepšie plateným športovcom na svete bol vlani po ročnej prestávke opäť Argentínčan Lionel Messi

12.5.2022 (Webnoviny.sk) – Najlepšie plateným športovcom bol v roku 2021 argentínsky futbalista Lionel Messi. Útočník francúzskeho majstra Paríž Saint-Germain zarobil podľa magazínu Forbes 123 miliónov eur.

Messi sa vrátil na prvé miesto po ročnej pauze, v rebríčku za rok 2020 figuroval na druhom mieste za írskym zápasníkom MMA Conorom McGregorom.

LeBron James je druhý

Druhú priečku tentoraz obsadil basketbalista LeBron James z Los Angeles Lakers s príjmom 114 miliónov eur. Tretie miesto patrí portugalskému futbalistovi Cristianovi Ronaldovi z Manchestru United, ktorý si zarobil 108 miliónov eur.

Za ním sa zoradili Messiho spoluhráč z PSG Neymar (90 miliónov eur) a basketbalista Stephen Curry z tímu Golden State Warriors zo zámorskej NBA (87 miliónov eur).

Federer vyťažil z minima

Na šiestej pozícii sa umiestnila ďalšia hviezda NBA Kevin Durant z Brooklynu Nets (86 miliónov eur). Siedmy bol švajčiarsky tenista Roger Federer (85 miliónov eur), hoci v roku 2021 pre operáciu kolena odohral len päť turnajov.

Najlepšiu desiatku uzavreli mexický boxer Canelo Álvarez (84 miliónov eur), sedemnásobný víťaz Super Bowlu v americkom futbale Tom Brady (79 miliónov eur) a basketbalista Janis Adetokunbo z tímu NBA Milwaukee Bucks (76 miliónov eur).

Viac k témam: Forbes, najlepšie platený športovec
Zdroj: Webnoviny.sk – Najlepšie plateným športovcom na svete bol vlani po ročnej prestávke opäť Argentínčan Lionel Messi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruskí olympijskí medailisti podporili Putinovu vojnu na Ukrajine počas osláv anexie Krymu, teraz čelia dôsledkom

Väčšina športovcov mala na bundách písmeno Z, ktoré používajú na označenie svojej vojenskej techniky ruskí vojaci na Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.