Home / SVET / Na Červenom námestí PUTINovci OSLAVOVALI. Fotogalériu, ktorú musíte vidieť.

Na Červenom námestí PUTINovci OSLAVOVALI. Fotogalériu, ktorú musíte vidieť.

Prezident Ruska – vrchný veliteľ ozbrojených síl Ruskej federácie Vladimir Putin sa zúčastnil na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne v rokoch 1941–1945.

Prehliadku zhodnotil minister obrany, armádny generál Sergej Šojgu . Veliteľom prehliadky bol vrchný veliteľ pozemných síl armádny generál Oleg Saljukov.

Na prehliadke sa zúčastnilo 11 000 príslušníkov a 131 kusov vojenskej techniky.

Kolóna pochodujúca Červeným námestím pozostávala z 33 sprievodných jednotiek dôstojníkov, seržantov a vojakov všetkých zložiek ozbrojených síl, príslušníkov iných bezpečnostných, obranných a poriadkových zložiek, kadetov a študentov vojenských akadémií, príslušníkov mladej armády a kozákov. V prehliadkovej kolóne žien bol tento rok kadetky šiestich vojenských vzdelávacích inštitúcií: Vojenskej vysokej školy, Vojenskej akadémie spojov, Vojenskej logistickej akadémie, Vojensko-kozmickej akadémie, Vojenskej akadémie protivzdušnej a kozmickej obrany a Vojenskej akadémie Jadrová, chemická a biologická ochrana (vojenská akadémia ochrany NBC).

V mechanizovanej kolóne na čele s legendárnym víťazným tankom Т-34–85 boli obrnené vozidlá Taifun-K, Taifun-VDV a Tigr-M, bojové vozidlá pechoty BMP-2 Berezhok, BMP-3 a Kurganets-25, T-72B3M. , Т-90М Proryv a najnovšie tanky Т-14 Armata, raketové systémy Tornado-G, operačné taktické raketové systémy Iskander-M, systémy protivzdušnej obrany S-400 Triumf, Buk-M3 a Tor-M2 a strategické systémy Yars jazdiace nad dláždená dlažba Červeného námestia. Úderné roboty Uran-9 boli prepravované na nákladných autách.

FOTOGALÉRIA

spracred.

Zdroj: TU

Článok bol publikovaný na DENNÍKu POLITIKA aj v rámci rubriky 

VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY.

Ak chcete prispieť na nezávislú žurnalistiku naším spolupracovníkom na Ukrajine, prosíme Vás o finančný dar v akejkoľvek aj symbolickej čiastke na účet IBAN: SK1183300000002400810714, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, 

Do poznámky prosím uvádzajte DAR ukrajinským nezávislým žurnalistom. ĎAKUJEME !

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine pravdepodobne zomrelo už toľko vojakov ako počas sovietskej vojny v Afganistane

Britské ministerstvo obrany predpovedá, počet obetí, ktorý rastie, sa stane očividnejší pre ruskú verejnosť a „nespokojnosť s vojnou a ochota vyjadriť to, pravdepodobne stúpnu".

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.