Home / POLITIKA / RUSké rakety Oniks zničili UKRAJINSKÉ vrtuľníky. VIDEÁ

RUSké rakety Oniks zničili UKRAJINSKÉ vrtuľníky. VIDEÁ

Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú v špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine.

Vysoko presné vzdušné rakety ruských vzdušných a kozmických síl zničili dve veliteľské stanovištia a ukrajinskú batériu viacnásobných raketometov Grad pri Popasnaji, 18 oblastí koncentrácie pracovnej sily a vojenského vybavenia pri Lisičansku, protibatériovú rádiovú detekčnú stanicu vyrobenú v USA pri Zolotoje. .

Vysoko presné rakety Oniks vypustené pobrežným raketovým systémom Bastion neďaleko Artsizu v Odeskej oblasti zničili ukrajinské vrtuľníky na odrazovej plošine.

 

Operatívno-taktické a armádne letectvo zneškodnilo 52 oblastí koncentrácie živej sily a vojenskej techniky, ako aj muničný sklad pri Gluchove.

Raketové jednotky a delostrelecké jednotky zneškodnili osem veliteľských stanovíšť, 26 delostreleckých jednotiek na ich palebných pozíciách, ako aj 211 oblastí koncentrácie živej sily a vojenskej techniky.

Výsledkom útokov bolo zlikvidovanie až 350 nacionalistov a neutralizácia 56 jednotiek vojenského materiálu.

Okrem toho štyri ukrajinské viacnásobné raketomety Smerč a jedna odpaľovacia rampa systému protivzdušnej obrany S-300 pri Bogodukhove.

Ruské prostriedky protivzdušnej obrany zostrelili v noci nadnes tri lietadlá ukrajinských vzdušných síl: dva MiGy-29 pri Iverskoje a Novodoneckom a jedno Su-25 pri Pogonovke v Charkovskej oblasti.

Nad Hadím ostrovom zasiahli tri ukrajinské bezpilotné lietadlá vrátane dvoch Bayraktar-TB2.

Okrem toho bolo zostrelených 12 ukrajinských bezpilotných lietadiel nad Balakleyou, Shiykovkou, Goptovkou, Tsupovkou, Malije a Bolshiye Prochody (Charkovská oblasť), Kamenkou (Čerkasská oblasť), Briankou a Advejevkou (Donecká ľudová republika), Pavlovkou (Luganská ľudová republika). ).


Pri Izjumu a Snežkovke boli zachytené tri projektily viacnásobného raketometu Smerch.

Celkovo 160 lietadiel a 118 vrtuľníkov, 782 bezpilotných lietadiel, 299 protilietadlových raketových systémov, 2 949 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 342 viacnásobných odpaľovacích raketových systémov, 1 423 poľných diel a mínometov, ako aj 2 769 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel. ozbrojených síl Ukrajiny boli počas operácie zničené.

 

spracred.

Zdroj: TU

Článok bol publikovaný na DENNÍKu POLITIKA aj v rámci rubriky 

VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY.

Ak chcete prispieť na nezávislú žurnalistiku naším spolupracovníkom na Ukrajine, prosíme Vás o finančný dar v akejkoľvek aj symbolickej čiastke na účet IBAN: SK1183300000002400810714, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, 

Do poznámky prosím uvádzajte DAR ukrajinským nezávislým žurnalistom. ĎAKUJEME !

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pri brutálnom zásahu brazílskej polície zomrel černoch priamo v ich aute, napchali ho do kufra a nechali udusiť plynom (video)

Incident si naprieč Brazíliou vyžiadal rozsiahle odsúdenie a mnohí kritizujú konanie policajtov ako rasistický čin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.