Home / POLITIKA / 589 policajtov chráni USA prvú DÁMU

589 policajtov chráni USA prvú DÁMU

Počas tohto víkendu poctila Slovensko svojou návštevou prvá dáma Spojených štátov amerických Jill Bidenová. Minister vnútra SR Roman Mikulec spolu s premiérom Eduardom Hegerom a jeho manželkou Luciou Hegerovou sprevádzali prvú dámu Spojených štátov na hranici vo Vyšnom Nemeckom.

Jill Bidenová prejavila osobný záujem navštíviť našu východnú hranicu, ktorá je prvým nárazníkom pri prijímaní utečencov prichádzajúcich z vojnou zmietajúcej sa Ukrajiny. Práve minister vnútra riadi Ústredný krízový štáb SR a nadrezortnú pracovnú skupinu, ktorej úlohou je koordinovať  všetky činnosti súvisiace s prílevom osôb z vojnou postihnutej oblasti.

„Chcel by som touto cestou poďakovať všetkým zložkám ministerstva vnútra, ktoré sú počas návštevy manželky amerického v plnom nasadení. Len v Košickom samosprávnom kraji sa o bezpečnosť dnes stará 589 policajtov, ďakujem všetkým za prácu,“ povedal šéf rezortu vnútra Roman Mikulec.

Prvú dámu sprevádzanú predsedom vlády SR Eduardom Hegerom s delegáciou privítal, a priamo na hraničnom priechode Vyšné Nemecké za ministerstvo vnútra informoval riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície Robert Gucký a riaditeľ Hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Jozef Oreský. Pri návšteve sa Jill Bidenová zaujímala ako prebieha proces prijímania utečencov, riešenie prvotných administratívnych úkonov ako aj mechanizmus humanitárnej pomoci, ktoré minister vnútra a ďalší predstavitelia rezortu ozrejmili návštevou samotných pracovísk  a veľkokapacitných stanov vo Vyšnom Nemeckom.

Prvá dáma USA ocenila maximálne nasadenie Slovenska pri plnení a riešení prekážok, s ktorými sa počas migračnej vlny potýkame. Jej obdiv a poďakovanie patrilo aj zložkám ministerstva vnútra: hasičom, policajtom, pracovníkom sekcie krízového riadenia, migračnému úradu, predstaviteľom verejnej správy a mnohým ďalším, ktorí od vypuknutia konfliktu plným nasadením vykonávajú služobnú činnosť spojenú s riešením migrácie na území Slovenska.

spracred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Je rozhodnuté! MATOVIČ-HEGERova VLÁDA končí!!! Čo bude ďalej so Slovenskom?

Klinec do MATOVIČ-HEGERovej VLÁDY dáva exMATOVIČOV poslanec. Prídáva sa aj kotlebova kandidátka Vorobelová. Tenista Ján Krošlák, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *