Home / POLITIKA / PUTINovi muži. Kto rozhoduje o tom ako sa bude VOJNA v Rusku vyvíjať?

PUTINovi muži. Kto rozhoduje o tom ako sa bude VOJNA v Rusku vyvíjať?

Šojgu Sergej – 66 rokov, minister obrany Ruskej federácie od roku 2012, pochádza z TUVY, jazdí s Putinom na jeho pravidelné výlety na Sibír, kde rybárčia, zbierajú huby, lovia. Putin tým udržuje svoj kult osobnosti ako vitálny vodca spoločnosti. Šojgu je druhým najobľúbenejším politikom v Rusku aj napriek korupčnému škandálu, tí, čo škandál odhalili, sú už niektorí vo väzení. V roku 2015 upozornila organizácia Alexeja Navalnyja na nehnuteľnosť v hodnote 18 mil. dolárov domu na západnom okraji Moskvy, kde sa nachádza i rezidencia Putina. Dom bol napísaný na dcéru Šojgu. Sergejovi boli pripísané vojenské zásluhy za obsadenie Krymu v roku 2014. I tam predchádzalo pred inváziou vojenské cvičenie na hranici s Ukrajinou.
V súčasnosti je to práve Šojgu, ktorý má druhé najvyššie právo o rozhodovaní priebehu vojny na Ukrajine, práve Šojgu upozornil Putina, že Ukrajina zoskupila sily v blízkosti separatistických republík a možno sa ich chystá získať silou, čo Ukrajina opakovanie popierala.
Podľa spravodajských informácií, ale invázia na Ukrajine mala byť v súčasnej dobe rýchlejšia, čo sa nestalo a to Putina rozčúlilo.
Gerasimov Valerij – 66 rokov, náčelník generálneho štábu ozbrojených síl, mal aj on čo najrýchlejšie uskutočniť inváziu na Ukrajine spolu so Šojgovom. Putin oboch považuje za úspešných ,“architektov“ Krymu, takže im vložil Putin dôveru aj v tejto vojne. Práve Gerasimov velil v roku 1999 vojne v Čečensku, vtedy tiež ruské sily ovládli separatistický región Čečenska a behom tejto vojny Gerasimov nechal zatknúť a odsúdiť ruského vojaka obvineného z týrania a vraždy mladej čečenskej ženy, čím si získal popularitu.
Rusko nepočítalo s takýmto odporom Ukrajiny a s reakciou západu, takže táto dvojica pánov Putina sklamala.
„Štáty NATO venujú pohybu vojsk na ruskom území nadmernú pozornosť. Presuny vojsk v rámci bojového výcviku sú pre ozbrojené sily akéhokoľvek štátu praxou. Správy v médiách o údajnej príprave Ruska na inváziu na Ukrajinu sú klamlivé.“Gerasimov Valerij december 2021
Sergej Lavrov – 3.najoblúbenejší politik v Rusku, 71 rokov, minister zahraničných vecí Ruskej federácie, ktorý je najdlhší minister na svete. Agresívny prístup je preňho známy, ale v prípade Ukrajiny, mal miernejší postoj a Putina presviedčal, aby išiel formou diplomacie a nie formou vojny na Ukrajinu. Putin sa ho rozhodol ignorovať. Počas jeho prejavu pred radou OSN pre ľudské práva uviedol: „Rusko musí zabrániť, aby sa na Ukrajine v budúcnosti objavili jadrové zbrane, vraj podľa neho má Ukrajina staré, sovietske, jadrové technológie a označil reakciu západu za Rusofobné záchvaty“ z miestnosti takmer všetci pri jeho prejave odišli. Je tvárou komunikácie Ruska smerom von a dovnútra Ruska.
Patrušev Nikolaj – 70 rokov, Tajomník Rady bezpečnosti Ruska, s Putinom slúži v podstate najdlhšie, je pôvodom z Leningradu a tam bol naverbovaný do KGB a tam sa stal blízkym priateľom Putina, ktorý z Leningradu pochádza tiež, má na Putina najsilnejší osobný vplyv, niekedy sa mu hovorí ako druhý najmocnejší muž v Rusku. Menoval ho v roku 1999 riaditeľom FSB, do tej doby bol riaditeľom sám Putin.
FSB – jeden z represívnych orgánov Putinovho režimu, pomáhali Putinovi zničiť nezávislé strany, slobodné média, verejné združenia, prenasledujú občianskych aktivistov atď, napr. prípad Litvininenka
Alexandr Bortnikov – 70 rokov, súčasný riaditeľ FSB, Putin spolieha na informácie poskytnuté z FSB.
Naryškin Sergej – 67 rokov, súčasný riaditeľ SVR, povedal v ruskej televízií „Podporujem návrh na uznanie Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky do Ruskej federácie.“ Putin ho riadne, ale pri prejave dusil a povedal mu, že o tom sa nebavíme. Putin povedal ,,bavíme sa o uznaní ich samostatnosti. Áno alebo nie? „Naryškin odpovedal ,“áno“. Tento prejav by si mali niektorí pozrieť, aby chápali podstate. Naryškin vedie ruskú historickú spoločnosť, čo je obľúbený projekt Putina, ktorý hrá dôležitú a hlavne dosť agresívnu rolu pri presadzovaní priaznivých výkladov ruských dejín.
spracred.

Zdroj: TU

Článok bol publikovaný na DENNÍKu POLITIKA aj v rámci rubriky 

VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY.

Ak chcete prispieť na nezávislú žurnalistiku naším spolupracovníkom na Ukrajine, prosíme Vás o finančný dar v akejkoľvek aj symbolickej čiastke na účet IBAN: SK1183300000002400810714, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, 

Do poznámky prosím uvádzajte DAR ukrajinským nezávislým žurnalistom. ĎAKUJEME !

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pozornosť sveta po zničení Kachovskej priehrady nebola dostatočná, kritizuje Zelenskyj (video+foto)

Prezident Volodymyr Zelenskyj označil situáciu v Chersonskej oblasti za katastrofálnu.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    tendencny clanok…oproti Bidenovi su to vsetko mladici…to nikomu nevadi, ze on bude mat tento rok 😯 rokov?…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *