Home / SVET / Ukrajina podľa Zelenského bojuje ďalej a vzdať sa Donbasu nemá v pláne (video)

Ukrajina podľa Zelenského bojuje ďalej a vzdať sa Donbasu nemá v pláne (video)

17.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že Ukrajina bojuje o región Donbas a „nemá v úmysle sa ho vzdať“. V rozhovore odvysielanom v nedeľu v americkej televízii CNN Zelenskyj odmietol myšlienku ponechať Moskve Donbas a časť východnej Ukrajiny s cieľom zastaviť konflikt.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Ukrajina a jej ľud to hovoria jasne. Nemáme nárok na územia nikoho iného, ale nechystáme sa vzdať našich,“ dodal ukrajinský prezident. Informuje o tom spravodajský web BBC.

Keď ruský prezident Vladimir Putin hovorí o obsadení Donbasu, má na mysli uhoľnú a oceliarsku oblasť Ukrajiny. Ide o Luhanskú a Doneckú oblasť, ktoré sa tiahnu od Mariupoľa na juhu až po severné hranice Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Donbas, Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina podľa Zelenského bojuje ďalej a vzdať sa Donbasu nemá v pláne (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.