Home / SVET / Ukrajinské sily údajne zaútočili na Rusko, mali zničiť domy a zraniť batoľa

Ukrajinské sily údajne zaútočili na Rusko, mali zničiť domy a zraniť batoľa

14.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské úrady obvinili ukrajinské sily z náletov na ruskú Brianskú oblasť v pohraničí s Ukrajinou.

Ruský vyšetrovací výbor uviedol, že dve ukrajinské vojenské helikoptéry vstúpili vo štvrtok do ruského vzdušného priestoru, „pohybovali sa v nízkej nadmorskej výške a konali úmyselne a vykonali najmenej šesť leteckých útokov na obytné budovy v obci Klimovo,“ ktorá je vzdialená približne 11 kilometrov od hraníc.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Najmenej šesť domov v obci je vraj poškodených a sedem ľudí, medzi nimi aj batoľa, utrpelo zranenia. Výbor tvrdí, že začal útok vyšetrovať.

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) vo štvrtok tiež obvinila ukrajinské sily, že deň predtým z mínometov strieľali na hraničné stanovište v Brianskej oblasti. Spomenuté správy sa nedali nezávisle overiť, pripomína agentúra AP.

Najvyšší predstavitelia ukrajinskej bezpečnosti začiatkom tohto mesiaca popreli, že by Kyjiv stál za leteckým útokom na sklad ropy v ruskom meste Belgorod neďaleko Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinské sily údajne zaútočili na Rusko, mali zničiť domy a zraniť batoľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skonči sa vojna na Ukrajine po obsadení Kramatorska? Môže, ale aj nemusí to tak byť

Podľa bývalého veliteľa strategického velenia Spojeného kráľovstva bude vojna ešte počas leta kulminovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.