Home / SVET / Zmasakrovaní civilisti ležali v uliciach Buče minimálne od 10. marca, zistila nemecká vláda zo satelitných snímok

Zmasakrovaní civilisti ležali v uliciach Buče minimálne od 10. marca, zistila nemecká vláda zo satelitných snímok

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Telá zavraždených a zmasakrovaných ukrajinských civilistov v Buči na predmestí ukrajinskej metropoly Kyjev ležali v uliciach minimálne od 10. marca, keď bolo mesto pod kontrolou ruských vojakov. Takéto informácie získala nemecká vláda.

Jej hovorca Steffen Hebestreit v stredu novinárom v Berlíne povedal, že informácie sú založené na nekomerčných satelitných snímkach, ktoré urobili od 10. do 18. marca na Jablonskej ulici v Buči.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Dôveryhodné informácie ukazujú, že od 7. do 30. marca bolo v tejto oblasti rozmiestnených 70 ruských vojakov a bezpečnostných síl. Tí mali taktiež za úlohu vypočúvať väzňov, ktorí boli následne popravení,“ povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Hebestreit uviedol, že „cielené zabíjanie civilistov ruskými jednotkami je preto dôkazom toho, že ruský prezident Vladimir Putin a najvyšší armádny veliteľ prinajmenšom súhlasne akceptovali porušovanie ľudských práv a páchanie vojnových zločinov, aby dosiahli svoje ciele“.

„Tvrdenia ruskej strany, že sú to zinscenované scény alebo že Rusi nie sú zodpovední za vraždy, preto neobstoja,“ dodal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Zmasakrovaní civilisti ležali v uliciach Buče minimálne od 10. marca, zistila nemecká vláda zo satelitných snímok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.