Home / SLOVENSKO / V strane Sloboda a Solidarita sa na názore k téme povinného očkovania nezhodnú

V strane Sloboda a Solidarita sa na názore k téme povinného očkovania nezhodnú

6.12.2021 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa v téme povinného očkovania proti ochoreniu COVID-19 vybraných skupín obyvateľstva nezhodne. Agentúre SITA to potvrdil hovorca strany Ondrej Šprlák. Viacerí z členov strany však už verejne vyjadrili svoj vlastný postoj.

Viac o téme: Koronavírus

K téme povinného očkovania sa v pondelok na sociálnej sieti vyjadril poslanec Radovan Sloboda. „Som za to, aby sme v prvom rade uvoľnili lockdown pre očkovaných. Ak by ani toto riešenie nezabralo, som za povinné očkovanie vybraných skupín, napríklad, povinné očkovanie pre všetkých nad 60 rokov alebo pre všetkých zdravotníkov a sociálnych pracovníkov,” napísal Sloboda a dodal, že ide o jeho osobný názor.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Minister školstva Branislav Gröhling je za povinné očkovanie zdravotníkov, vojakov, učiteľov či zamestnancov sociálnych služieb, prípadne rizikovej skupiny obyvateľstva nad 60 rokov. Povedal to v nedeľu v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo. Šéfka parlamentného zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková zase v nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12 na Jednotke RTVS uviedla, že jediným východiskom zo súčasnej zlej epidemickej situácie je prísnejší lockdown pre nezaočkovaných a ekonomická pomoc.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – V strane Sloboda a Solidarita sa na názore k téme povinného očkovania nezhodnú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petr Šedivec z Philip Morris – Súčasná pandémia nás postavila pred doteraz nezvyčajné výzvy a o to viac ma teší, že sa nám aj naďalej darí vytvárať našim zamestnancom vynikajúce pracovné podmienky

Spoločnosť Philip Morris Slovakia s.r.o. získala už ôsmy rok po sebe prestížny medzinárodný certifikát Top Employer Slovakia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *