Home / SVET / Rakúsko predĺžilo lockdown, obchody budú musieť skrátiť otváracie hodiny

Rakúsko predĺžilo lockdown, obchody budú musieť skrátiť otváracie hodiny

1.12.2021 (Webnoviny.sk) – Celoštátny lockdown v Rakúsku predĺžili v súlade s očakávaniami do 11. decembra. Platí od 22. novembra v snahe zabrzdiť prudký rast počtu infekcií koronavírusom.

Viac o téme: Koronavírus

V rámci pokračujúceho lockdownu nastala jedna významná zmena. Základné obchody, ktoré doteraz mohli byť otvorené do 21:00, musia od štvrtka 2. decembra zatvoriť najneskôr o 19:00.

Opustenie domu v nevyhnutných prípadoch

Počas lockdownu môžu ľudia opustiť svoje domovy iba v nevyhnutných prípadoch, ako je nákup potravín alebo návšteva lekára. Školy zostali otvorené, ale vláda všetkých rodičov požiadala, aby svoje deti nechali doma, ak je to možné.

Lockdown v Rakúsku zaviedli po tom, ako priemerný denný počet úmrtí na ochorenie COVID-19 v krajine v priebehu uplynulých týždňov narástol na niekoľkonásobne vyššie čísla a niektoré nemocnice varovali, že ich oddelenia intenzívnej starostlivosti sú takmer zaplnené.

Hrozia pokuty za neočkovanie

Rakúsko tiež nedávno oznámilo, že od 1. februára bude v krajine povinné očkovanie proti koronavírusu. Vláda uviedla, že ľuďom, ktorí sa nedajú zaočkovať, hrozia pokuty.

Počas prvých desiatich dní lockdownu zaznamenali pokles sedemdňovej incidencie. V utorok to bolo 894,2 prípadu na 100-tisíc obyvateľov, kým v deň začiatku lockdownu bola incidencia viac ako 1100 prípadov na 100-tisíc obyvateľov.

Ďalšie kroky po 11. decembri budú závisieť od vývoja situácie, no ako uviedli niektorí vládni predstavitelia, lockdown by mohol naďalej pokračovať pre nezaočkovanú časť populácie.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko predĺžilo lockdown, obchody budú musieť skrátiť otváracie hodiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky zranili najmenej päť ukrajinských civilistov

Informovali o tom miestni predstavitelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *