Home / SLOVENSKO / Deti zo znevýhodneného prostredia dostanú od ministerstva obrany vyradené počítače

Deti zo znevýhodneného prostredia dostanú od ministerstva obrany vyradené počítače

26.11.2021 (Webnoviny.sk) – Rezort obrany daruje deťom z občianskeho združenia Roma Progress zo Zvolena celkovo 2 105 vyradených osobných počítačov z rokov 1994 až 2014 v hodnote presahujúcej päť miliónov eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Rezort chce darom prispieť k podpore vzdelávania, výchovy a osvetovej činnosti detí a mládeže zo sociálne znevýhodneného prostredia. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) priblížil, že projekt vznikol po dohode s Petrom Pollákom mladším, ktorý sa venuje témam marginalizovaných skupín.

Ľahostajnosť pri nakladaní so štátnym majetkom v rezorte obrany je minulosťou. Radi zužitkujeme všetko, čo sa dá. Navyše, ani v dnešnej digitálnej dobe nie je počítač pre mnohé rodiny na Slovensku samozrejmosťou, preto sme sa rozhodli našu nadbytočnú vyradenú techniku venovať občianskemu združeniu, ktoré spolupracuje s týmito rodinami,“ dodal minister.

Podľa generálneho riaditeľa Sekcie majetku a infraštruktúry MO SR Jána Bučana rezort spravuje svoj majetok s ohľadom na maximálnu možnú hospodárnosť a efektivitu, preto je naďalej otvorený možnostiam ďalšieho zmysluplného využitia nadbytočných komodít. „O to viac, ak ide o pomoc deťom žijúcim v neľahkej životnej situácii,“ dodal Bučan.

Viac k témam: Počítače, Pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Deti zo znevýhodneného prostredia dostanú od ministerstva obrany vyradené počítače © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prijaté opatrenia podľa Matoviča reflektujú pohŕdanie odborníkmi, pripustil sprísnenie počas Vianoc

Podľa ministra odborníci žiadali lockdown skôr, rovnako aj plošné zatvorenie škôl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *