nedeľa , 19 septembra 2021
Home / EKONOMIKA / Protimonopolný úrad schválil koncentráciu podnikateľov Ringier AG a Ringier Axel Springer Media

Protimonopolný úrad schválil koncentráciu podnikateľov Ringier AG a Ringier Axel Springer Media

13.9.2021 (Webnoviny.sk) – Protimonopolný úrad SR (PMÚ) schválil 7. septembra koncentráciu podnikateľov Ringier AG a Ringier Axel Springer Media AG.

Schválenie koncentrácie spočíva v zmene kvality kontroly nad spoločnosťou Ringier Axel Springer Media AG, Švajčiarsko zo spoločnej kontroly podnikateľov Ringier AG, Švajčiarsko (Ringier) a Axel Springer International Limited, Veľká Británia na výlučnú kontrolu podnikateľa Ringier. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

„Vzhľadom na vyššie uvedené išlo o neproblémovú koncentráciu a keďže zákon o ochrane hospodárskej súťaže s účinnosťou od 1. júna 2021 zakotvil možnosť vydať v jednoduchých prípadoch rozhodnutie bez odôvodnenia, úrad tento inštitút v predmetnom prípade využil,” ozrejmila Oľšavská. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 10. septembra 2021.

Viac k témam: médiá
Zdroj: Webnoviny.sk – Protimonopolný úrad schválil koncentráciu podnikateľov Ringier AG a Ringier Axel Springer Media © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prihlasujete sa do elektronických služieb Sociálnej poisťovne Grid kartou? Radšej si aktivujte nový prístup

Všetci klienti sa po novom budú prihlasovať pomocou mena, hesla a mobilnej aplikácie alebo s elektronickým občianskym preukazom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *