nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SVET / Svedka v kauze Očistec Mateja Zemana prepustili z chorvátskeho zadržania, zatykač mal iné datovanie

Svedka v kauze Očistec Mateja Zemana prepustili z chorvátskeho zadržania, zatykač mal iné datovanie

22.8.2021 (Webnoviny.sk) – Mateja Zeman, ktorého počas azylového konania v Chorvátsku zadržala miestna polícia, prepustili zo zadržania a pokračuje v procese žiadosti o politický azyl. Informuje o tom spravodajský portál televízie Joj noviny.sk, pre ktorý poskytol reakciu.

Chorvátska polícia ho podľa jeho slov zadržala na základe zatykača, ktorý mal byť vydaný neskôr, ako deklaruje chorvátska strana. Zeman pritom tvrdí, že so slovenskými orgánmi plne komunikuje a žiada o výsluch v obvinení sporných svedeckých výpovedí.

„Chorvátska republika ma musela predviesť na základe európskeho zatykača, v ktorom som sa dočítal, že bol vydaný 5. augusta 2021 súdom Bratislava III, lenže na internete som sa dočítal, že bol vydaný 16. augusta alebo 17. augusta. Nakoľko som v azylovom procese, tak ma chorvátske úrady nemôžu vydať Slovensku. Naďalej žiadame o môj výsluch k uzneseniu prostredníctvom telemosta. Úrad inšpekčnej služby naďalej ignoruje naše žiadosti o výsluch a nerobí žiadne úkony vo veci,” doplnil Zeman.

Viac k témam: kauza Očistec, prepustenie z väzby, zatknutie, zatykač
Zdroj: Webnoviny.sk – Svedka v kauze Očistec Mateja Zemana prepustili z chorvátskeho zadržania, zatykač mal iné datovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Dánsku chcú zakázať väzňom s doživotím romantické vzťahy

Vláda na budúci týždeň predstaví šesťbodový plán, ktorý zásadne obmedzí možnosť osôb vo výkone doživotného trestu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *