Home / SVET / Izrael eviduje silný dopyt po tretej dávke vakcíny proti koronavírusu, stúpajú počty hospitalizovaných

Izrael eviduje silný dopyt po tretej dávke vakcíny proti koronavírusu, stúpajú počty hospitalizovaných

8.8.2021 (Webnoviny.sk) – Obyvatelia Izraela majú veľký záujem o tretiu dávku vakcíny, aby sa ochránili pred novým vysokoinfekčným delta variantom koronavírusu. Uviedol to v nedeľu izraelský premiér Naftali Bennett.

Viac o téme: Koronavírus

Odvolal sa na vládne štatistiky, podľa ktorých sa takzvanou posilňovacou dávkou už nechalo zaočkovať vyše 420-tisíc Izraelčanov starších ako 60 rokov, teda viac ako tretina cieľovej skupiny. Podľa Bennetta sa očakáva, že toto číslo do konca dňa vzrastie na pol milióna.

V Izraeli stúpajú počty ľudí hospitalizovaných s ochorením COVID-19. Takmer všetci sa infikovali delta variantom. Vláda medzitým obnovila povinné nosenie rúšok vo vnútorných priestoroch, zvažuje aj ďalšie obmedzenia.

Izrael sa počas svojej prvej vakcinačnej kampane stal svetovým lídrom v očkovaní. Dve dávky vakcíny už dostalo asi 5,4 milióna z 9,3 milióna obyvateľov krajiny.

Viac k témam: COVID-19, izraelský premiér, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Izrael eviduje silný dopyt po tretej dávke vakcíny proti koronavírusu, stúpajú počty hospitalizovaných © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nezávislosť poľského súdnictva je ohrozená, najviac ju oslabili posledné reformy

Vyplýva to zo správy skupiny GRECO.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *