Home / SLOVENSKO / Polarizácia spoločnosti sa prehlbuje, Pellegrini s delením ľudí na dva tábory nesúhlasí

Polarizácia spoločnosti sa prehlbuje, Pellegrini s delením ľudí na dva tábory nesúhlasí

23.7.2021 (Webnoviny.sk) – Zvýhodňovanie očkovaných vytvára občanov dvoch kategórií. Na tlačovej konferencii to uviedol predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Reagoval tým na návrh novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, o ktorom rokuje parlament na aktuálnej schôdzi.

Viac o téme: Koronavírus

Ako Pellegrini konštatoval, podľa tohto zákona budú mať určitý stupeň kvality života zaočkovaní, respektíve k nim môžu patriť tí, ktorí si budú môcť ekonomicky dovoliť nepretržité PCR testovanie. Druhú kategóriu budú tvoriť všetci ostatní.

„Pre stranu Hlas-SD je neprijateľné, aby boli ľudia ekonomickými a sociálnymi nástrojmi tlačení k očkovaniu,“ povedal predseda strany s tým, že očkovanie musí byť vlastným rozhodnutím každého občana. Vláda podľa neho tlačí ľudí k očkovaniu neprijateľnými metódami, nie pozitívnou kampaňou či presviedčaním, ale sociálnym a ekonomickým nátlakom.

Návrh novely podľa neho prehlbuje polarizáciu spoločnosti a takéto snahy ešte viac prispievajú k napätosti a rozdeleniu spoločnosti na dva znepriatelené tábory.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Národná rada SR, novela zákona
Zdroj: Webnoviny.sk – Polarizácia spoločnosti sa prehlbuje, Pellegrini s delením ľudí na dva tábory nesúhlasí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini chce byť iný ako Fico. S rovnakou taktikou by u voličov nebol presvedčivý, tvrdí politológ

Politológ Juraj Marušiak však nevie, či bude Pellegrini úspešný so stratégiou byť iný ako Fico. Podľa neho sa zatiaľ javí byť úspešnejší skôr Fico.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *