streda , 16 júna 2021
Home / SVET / Nemecko ruší zákaz cestovania do zahraničia, Británia však zostáva na zozname rizikových krajín

Nemecko ruší zákaz cestovania do zahraničia, Británia však zostáva na zozname rizikových krajín

11.6.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecko od prvého júla ruší paušálny zákaz cestovania do zahraničia. „Po mnohých mesiacoch lockdownu sa môžeme tešiť na väčšiu normálnosť, ktorá zahŕňa aj cestovanie,” povedal nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas.

Všeobecný zákaz cestovania Nemecko prestane uplatňovať na budúci mesiac a cestovanie povolí do štátov, v ktorých je menej ako 200 nových potvrdených prípadov koronavírusu na 100-tisíc obyvateľov za týždeň. Šéf diplomacie však upozornil, že pandémia sa neskončila a pribúdanie nových variantov znamená, že riziká pretrvávajú.

Viac o téme: Koronavírus

Na nemeckom zozname rizikových krajín zostávajú štáty, v ktorých pribúda viac ako 200 nákaz na 100-tisíc obyvateľov týždenne, a krajiny s vysokým podielom znepokojujúcich variantov vírusu, ako je napríklad Veľká Británia. Nemecká vláda vyzýva občanov, aby do takýchto krajín necestovali a po príchode z týchto destinácii budú musieť Nemci absolvovať karanténu.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko ruší zákaz cestovania do zahraničia, Británia však zostáva na zozname rizikových krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina pandemických obmedzení v Kalifornii končí, celoštátny núdzový stav zatiaľ ostáva

Pre obchody a prevádzky prestanú platiť kapacitné obmedzenia, skončia sa aj nariadenia o sociálnom odstupe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *