Ochranou kriminálnikov Beňu a Makóa sa stáva Matovičov režim zločineckým píše exšés slovenskej kontrarozviedky Peter Tóth, alias Ďateľ TU
Igor Matovič to možno nemal v pláne. No vybral si za koaličných partnerov zločincov. Dali tvár jeho režimu. Mnohé o tom vypovedá februárové trestné oznámenie bývalého šéfa NAKA na prominentného kajúcnika režimu Borisa Beňu.
SIS v pazúroch Pčolinského a Beňu
Branislav Zurian podal trestné oznámenie na kriminálnika Borisa Beňu. Okrem iného z podania vyplynulo, že exriaditeľ SIS a profesionálny kriminálnik Vladimír Pčolinský spolu s námestníkom Beňom prijali do služobného pomeru ďalšieho banditu, bývalého šéfa Kriminálneho úradu Finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa. Zurian podľa zápisnice o podaní trestného oznámenia uviedol, že prechod Makóa z KÚFS do SIS osobne požehnal expremiér Igor Matovič. V pláne bolo dokonca vyslať kriminálnika Makóa za liaison (styčného) dôstojníka do Budapešti. Slovom komplot ako hrom.
Prostoreký a prostoduchý Igor Matovič potvrdil povesť nízko nákladovej inteligencie. Síce odmietol, že by sa priamo podieľal na transfere banditu Makóa z jednej inštitúcie do druhej, no novinárom zároveň pritakal, že bol o tejto nehoráznosti informovaný. Z toho vyplýva niekoľko podstatných záverov.
Matovič v sieti vlastných drístov
Po prvé, Igor Matovič sa dopustil trestného činu ohrozenia utajovanej skutočnosti. Ak bol totiž Makó príslušníkom SIS, išlo o informáciu chránenú zákonom o utajovaných skutočnostiach. Nič na tom nemení ani fakt, že podľa pravdy božej nemal čo Makó (nielen) v SIS pohľadávať.
Po druhé, Igor Matovič potvrdil, že Branislav Zurian si nevymýšľal. A z toho zase vyplýva, že zločinci Pčolinský a Beňa spoločne pretvárali SIS na zločineckú organizáciu, pretože prijali do služobného pomeru ďalšieho gangstra Makóa. Nehovoriac o tom, že v pozíciách potvrdili iných zločincov, ako boli šéf technickej sekcie Marián Zetocha či riaditeľ kontrarozviedky Peter Gašparovič.
Po tretie, Igor Matovič nezakročil proti Makóovmu transferu. Skôr som náchylný veriť verzii Branislava Zuriana, že ho priamo organizoval. No aj keby bola pravda, že o tomto prestupe len vedel a dal mu (tichú) zelenú, jeho politika údajného boja proti mafii a korupcii stráca akúkoľvek legitimitu.
Zločinecká skupina demaskovaná
Toľko k implikáciám konania pajáca z Trnavy. K samotnému textu trestného oznámenia Branislava Zuriana je tiež potrebné uviesť niekoľko poznámok. Bývalý šéf NAKA takrečeno rozbil na kašu dôveryhodnosť kajúcnika, zločinca a Pčolinského komplica Beňu. Naopak, nad akúkoľvek pochybnosť v logických súvislostiach vysvetlil, že Beňa
- mal motív pomstiť sa mu za to, že Zurian priniesol do NAKA v roku 2018 prvotnú informáciu, na základe ktorej bol neskôr námestník riaditeľa SIS obvinený (kauza BOPAL);
- mal informácie o odpočúvaní a trestnoprávnom rozpracovaní Makóa nie od Zuriana, ale od ďalšieho zločinca, dnes už právoplatne odsúdeného kajúcnika Norberta Paksiho;
- vyvolal so Zurianom súčinnostnú schôdzu preto, aby z riaditeľa NAKA pod pláštikom plnenia služobných povinností vytiahol informácie a tie neskôr zneužil pre účely zločineckej skupiny pozostávajúcej z Pčolinského, Makóa, Košča a ďalších vrátane Matovičovho Himmlera Lipšica.
Z výnimočného trestu podmienka?
Pri tejto príležitosti je potrebné spomenúť aj ďalšie médiami zamlčiavané skutočnosti. Boris Beňa uzavrel dohodu o vine a treste s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Petrom Kyselom. Ak ju schváli Špecializovaný trestný súd, kriminálnik Beňa dostane tri roky s päťročným podmienečným odkladom. Teda nepôjde si sadnúť do basy, aj keď pôvodne čelil obvineniu z vydierania. Beňovi pôvodne hrozil výnimočný trest a prokurátor Kysel sa teraz tvári, že keď falošne predstiera kajúcnosť, postačuje podmienka.
Nedá sa svietiť, ale tento postup len potvrdzuje oprávnenosť podozrenia, že miernosť Petra Kysela súvisí s tým, že zločinec Beňa bol pôvodne klientom politického advokáta, dnes Matovičovho Himmlera Lipšica v kresle riaditeľa ÚŠP. Politický prokurátor Lipšic si navyše vybral Kysela za svojho nástupcu. Môže sa niekto čudovať, že miernosť k Beňovi si niekto vysvetľuje ako vďačnosť Kysela Lipšicovi za funkčné povýšenie?
Lipšicov zástupca Kysel poslúžil
Nie je to však všetko. Bol to Beňa, kto pustil do gatí a v rámci kajúcnej extázy natrel svojho bývalého šéfa a komplica v jednej osobe Vladimíra Pčolinského. Obaja menovaní spoločne a v súčinnosti s ďalšími kriminálnikmi páchali trestnú činnosť dlhé roky. Ak by si Beňa otvoril ústa naplno, pre Pčolinského by to bola katastrofa. A nielen pre neho.
V logike dominového efektu by takýto vývoj udalostí ohrozoval aj Matovičovho Himmlera Lipšica, jeho druha Milana Krajniaka, kriminálnika Petra Košča a mnohých ďalších vrátane mafiána na dôchodku a plemenného býka Borisa Kollára. Takže Beňovi bolo potrebné zavrieť ústa dohodou o podmienečnom treste. Lipšicov zástupca Kysel poslúžil. Uvidíme, ako o dohode s kriminálnikom Beňom rozhodne Lipšicov kamarát, predseda špecializovaného súdu Ján Hrubala.
Vlado, preboha, len drž hubu!
Nemožno zabudnúť ani na to, ako celá mafiánska (Sme) rodina ostentatívne bojuje za skrátenie lehôt kolúznej väzby. Niežeby na to nebol vecný dôvod, avšak v tomto prípade je osobné nasadenie Borisa Kollára hlasným odkazom za múry väznice: „Vladko, ty len ďalej drž hubu. My zvyšok za teba vybojujeme a aj o rodinu sa postaráme. Dokonca sme už aj tvojej manželke vysvetlili, že má zo sociálnych sietí stiahnuť všetky fotečky s milionárskou garderóbou.“ Ak by sa nebodaj zlomil aj Pčolinský, mnohí vyššie menovaní i nemenovaní by takrečeno išli do múky. A s nimi aj ich kariéry a plány na olúpenie štátu.
Matovič to možno nemal v pláne, ale vzhľadom na to, akých koaličných partnerov si vybral, stal sa jeho režim zločineckým.
Vaše TIPY na na rozhovory so zaujímavými ľuďmi alebo aj iné TIPY zasielajte do DENNÍKa POLITIKA na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU
DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.
Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.
Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.
Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.
Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.
Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.
spracred.
Zdroj: TU
Poznámka
V rámci našej rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY uverejňujeme aj články, blogy, komentáre a prispevky (alebo aj len ich časti) autorov/autoriek, ktorí vyjadrili akýmkoľvek právne relavantným spôsobom súhlas, prípadne aj nevyjadrili nesúhlas* s ich zverejnením na webportále www.dennikpolitika.sk v sekcii TU
Články, komentáre a prispevky autorov uverejnené v sekcii TU môžu ale aj nemusia zodpovedať názorom redaktorov/redaktoriek redakcie DENNÍKa POLITIKA ale považujeme ich za svojím spôsobom niečím zaujímavé a striktne sa riadime filozófiou, na základe ktorej webportál DENNÍK POLITIKA vznikol.
Na záver:
Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?
Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.
Kontinuálne hľadáme novinárov/spolupracovníkov schopných pracovať rýchlo a efektívne v období dnešnej rýchlej, modernej doby, vedia rôzne témy kombinatorický spájať s „politikou, resp. politikmi“ a najmä sú ochotní a odhodlaní korektne, vecne a objektívne komunikovať s POLITIKMI a ísť POLITIKOM/POLITIČKÁM NA TELO a až POD KOŽU.
V prípade záujmu o spoluprácu pošlite životopis a motivačný list na e-mail: redakcia@dennikpolitika.sk pod značkou: redaktor/spolupracovnik
Osobnostné predpoklady a zručnosti
– prax v printových alebo online médiách na podobnej pozícii je vítaná
– znalosti v oblasti medicíny, zdravia, duchovného života a dobrá orientácia v dianí na politickej scéne sú nevyhnutné
– výborná znalosť slovenského jazyka a štylistiky
– minimálna komunikatívna znalosť anglického jazyka
– kreativita, flexibilita
– nestrannosť a objektivita
– komunikatívnosť
– samostatnosť
– schopnosť pracovať v časovom strese
* v prípade, ak autor/autorka, vyjadrí nesúhlas na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk s TU uverejneným jeho/jej článkom, komentárom, prispevkom (alebo aj len ich časti), ten bude bez zbytočného odkladu od obdržania takejto žiadosti odstránený.