sobota , 24 júla 2021
Home / SLOVENSKO / Prezidentka Čaputová zaslala Putinovi v súvislosti so streľbou na škole v Kazani sústrastný telegram

Prezidentka Čaputová zaslala Putinovi v súvislosti so streľbou na škole v Kazani sústrastný telegram

11.5.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová zaslala prezidentovi Ruskej federácie Vladimírovi Putinovi sústrastný telegram v súvislosti so streľbou na škole v ruskom meste Kazaň. V tlačovej správe o tom informoval Lukáš Laczko z odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR.

„V mene občanov Slovenskej republiky, ako aj v mene svojom, vyjadrujem rodičom a príbuzným obetí úprimnú sústrasť a zraneným želám čo najrýchlejšie uzdravenie. Strata mladých a nevinných životov je tragédia, ktorá otrasie celým národom. Slovensko je preto v tejto ťažkej chvíli myšlienkami s ruským ľudom,“ uviedla prezidentka v telegrame.

Prezidentka tak reagovala na utorkový ozbrojený útok na jednej zo škôl v hlavnom meste Tatarskej republiky, pri ktorom podľa ruských úradov 19-ročný páchateľ zastrelil sedem študentov a jedného učiteľa. Ďalších 21 ľudí bolo zranených, medzi nimi 18 študentov. Šesť z nich je na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Viac k témam: kondolencia, streľba v Kazani
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová zaslala Putinovi v súvislosti so streľbou na škole v Kazani sústrastný telegram © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sme rodina: Nie sme antivaxeri a vakcináciu podporujeme, ale rešpektovať musíme aj nezaočkovaných

O novele zákona momentálne poslanci rokujú v prvom čítaní, do rozpravy je ústne prihlásená ešte desiatka poslancov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *