nedeľa , 9 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Súd oslobodil obžalovaného v kauze krivej výpovede o policajnej razii v Moldave nad Bodvou

Súd oslobodil obžalovaného v kauze krivej výpovede o policajnej razii v Moldave nad Bodvou

3.5.2021 (Webnoviny.sk) – Okresný súd Košice I oslobodil obžalovaného z trestného činu krivej výpovede v prípade, ktorý súvisí s policajnou raziou v Moldave nad Bodvou z roku 2013. Ako informovala Michaela Pavelková z Kancelárie verejného ochrancu práv, ombudsmanka Mária Patakyová privítala oslobodenie Leonarda H. s tým, že je neprijateľné, aby v demokratickom a právnom štáte čelili obete policajného násilia podobným obvineniam.

„Od samotného incidentu uplynulo už skoro osem rokov. Z hľadiska trvania zásahu do ľudských práv obete to bolo mimoriadne dlhé a náročné obdobie, no je evidentné, že presadzovanie ľudských práv má svoje opodstatnenie,” povedala Patakyová.

Ešte v septembri 2020 Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) rozhodol, že polícia v júni 2013 nehumánne zaobchádzala s dvoma príslušníkmi rómskej komunity v Moldave nad Bodvou. Pri policajnom zásahu proti rómskej komunite na ulici Budulovská bolo vtedy zranených viac ako 30 ľudí. Následne šesť obyvateľov osady čelilo stíhaniu pre trestný čin krivej výpovede. Konečný verdikt v ich prípade, s výnimkou Leonarda H., ešte nepadol.

Viac k témam: diskriminácia, ombudsmanka, policajná razia, policajné násilie, rasizmus, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd oslobodil obžalovaného v kauze krivej výpovede o policajnej razii v Moldave nad Bodvou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaputová: Začína sa obdobie, počas ktorého sa uskutoční debata o budúcnosti Európy a jej smerovaní

Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla pri príležitosti Dňa Európy a začiatku Konferencie o budúcnosti Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *