nedeľa , 1 augusta 2021
Home / SVET / Cyprus na dva týždne opäť zavedie lockdown, ľudia budú môcť vychádzať z domu iba raz denne

Cyprus na dva týždne opäť zavedie lockdown, ľudia budú môcť vychádzať z domu iba raz denne

24.4.2021 (Webnoviny.sk) – Cyprus na dva týždne obnoví lockdown. V krajine od 26. apríla do 9. mája zatvoria predajne, reštaurácie a telocvične a obyvatelia budú môcť zo svojich domovov vychádzať iba raz denne.

Cyperský minister zdravotníctva Konstantinos Ioannou uviedol, že pre rast počtu infekcií koronavírusom sa zdravotnícky systém krajiny dostal pod veľký tlak napriek zintenzívneniu vakcinačného programu, ktorý zredukoval počet hospitalizácii pacientov s ochorením COVID-19 vo veku nad 70 rokov.

Viac o téme: Koronavírus

Šéf cyperského rezortu zdravotníctva informoval, že súčasťou lockdownu bude zákaz všetkých verejných zhromaždení a mládežníckych športových aktivít.

Bohoslužby počas budúcotýždňových pravoslávnych veľkonočných sviatkov sa budú konať bez účasti veriacich. Výnimkou budú sobotňajšie polnočné omše, na ktorých prítomnosť veriacich bude povolená v exteriéroch chrámov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Cyprus na dva týždne opäť zavedie lockdown, ľudia budú môcť vychádzať z domu iba raz denne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo Francúzsku sa opäť protestuje proti pandemickým opatreniam, na muške sú aj covid pasy

Odporcovia vlády sa zameriavajú na zákon, ktorý vyžaduje predkladanie takzvaného covid pasu vo väčšine interiérov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *