nedeľa , 1 augusta 2021
Home / SLOVENSKO / Silný vietor si vyžiadal desiatky zásahov hasičov, najviac ich potrápili popadané stromy

Silný vietor si vyžiadal desiatky zásahov hasičov, najviac ich potrápili popadané stromy

13.4.2021 (Webnoviny.sk) – Hasiči v súvislosti so silným vetrom vykonali do utorkového rána celkovo 26 zásahov. Najviac výjazdov uskutočnili v Bratislavskom kraji, kde boli privolaní k 20 udalostiam. Išlo najmä o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, elektrických vedení a zo zaparkovaných vozidiel.

V niekoľkých prípadoch zasahovali pri strhnutých strechách z budov. V tlačovej správe o tom informovala Katarína Križanová z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Hasiči odporúčajú v prípade silného vetra neparkovať vozidlá pod stromami, elektrickými stĺpmi a stožiarmi, billboardmi alebo inými rizikovými miestami. Pred príchodom vetra doma pozatvárať a zaistiť okná a dvere, na záhrade, terase či balkóne upevniť predmety, ktoré by pod vplyvom vetra mohli spadnúť a ohroziť okolie.

Ďalej radia vytvoriť zvieratám žijúcim na dvore dočasné útočisko, pretože predmety pohybujúce sa pod vplyvom vetra im môžu ublížiť. Ľudia by sa počas silného vetra mali zdržiavať v bezpečných objektoch a obmedziť prechádzky v lese a šoférovanie.

Viac k témam: hasiči, popadané stromy, silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Silný vietor si vyžiadal desiatky zásahov hasičov, najviac ich potrápili popadané stromy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Návštevu pápeža Františka zabezpečia stovky dobrovoľníkov, hlásiť sa môžete už čoskoro

Prihlasovací formulár zverejnia čoskoro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *