piatok , 30 júla 2021
Home / POLITIKA / ÚPLATNÝ ExHARABÍNovec a KAJÚCNIK sa ospravedlňuje JUSTÍCII a celému Slovensku

ÚPLATNÝ ExHARABÍNovec a KAJÚCNIK sa ospravedlňuje JUSTÍCII a celému Slovensku

Bývalý sudca bral dlhé roky úplatky. Dnes si sudca nevie racionálne vysvetliť svoje konanie a ospravedlňuje sa celej slovenskej justícii a celému Slovensku.

Predseda súdnej rady profesor Mazák pokračuje v systematickom boji za očistu slovenskej justície a v rámci transparentnosti zverejnil ospravedlnenie bývalého sudcu Polku celému Slovensku. Informáciu o tom priniesol ako prvý nezávislý web portál www.justicnamafia.sk

Viac aj TU

Kto je exsudca Pavol Polka ?

ExsudcaPolka zaraďovaný do svojho času veľkej skupiny sudcov podporujúcich Štefana Harabína sa po svojom zadržaní príslušníkmi NAKA v akcii s príznančným názvom “PLEVEL” ocitol vo väzbe a následne sa priznal, že dlhé roky bral úplatky a ovplyvňoval súdne rozhodnutia.

O kauze PLEVEL sme písali aj TU a  TU, kedže NAKA zadržala dve sudkyne žilinského súdu, keď Pavol Polka, ktorý je obvinený z korupcie, začal spolupracovať s políciou. Polka je vo väzbe od septembra 2020.

Z vyjadrenia predsedníčky súdu v Žiline ešte z roku 2018 však vyplýva, že sudca JUDr. Pavol Polka si svoje pracovné povinnosti plní zodpovedne, na vysokej profesionálnej úrovni, má mnohostranné odborné vedomosti v oblasti trestného práva. Pridelené spisy vybavuje včas, bez prieťahov a odôvodnenia jeho rozhodnutí sú výstižné, kompletné azrozumiteľné. Používa presne a logické formulácie. Nedošlo z jeho strany k porušeniu povinností sudcu, neboli zistené nedostatky v jeho správaní, ktoré by mohli narušiť vážnosť a dôstojnosť funkcie sudcu. Popri funkcii predsedu senátu vykonáva od 13.1.2016 aj funkciu predsedu trestnoprávneho kolégia krajského súdu a od 1.1.2014 do 31.12.2014 bol dočasne pridelený na výkon funkcie na NS SR. Svojimi pracovnými výkonmi a odbornými vedomosťami spĺňa kritériá na vykonávanie funkcie sudcu na krajskom súde. .

Predsedníčka súdu na základe uvedených skutočností v zmysle § 27d ods. 6 cit. zák. pridelila hodnotenému sudcovi 35 bodov.

Z predchádzajúceho hodnotenia predsedu trestnoprávneho kolégia s výrokom „výborný“ vyplýva, že sa nezistili žiadne závažné pochybnosti v súvislosti s výkonom jeho sudcovskej činnosti, konštatovala sa presvedčivosť súdnych rozhodnutí, plynulosť konania, dodržiavanie zákonných lehôt, zodpovedné plnenie pracovných povinností, akolegiálne správanie k ostatným sudcom.

Sudcovská rada Krajského súdu v Žiline konštatovala, že sudca dodržiava zásady sudcovskej etiky a sudcovská rada nedisponuje poznatkami o porušovaní zásad sudcovskej etiky sudcu.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nazdávam sa

Koronovú prítomnosť vnímam tak, že na povrch nám vychádzajú momentálne všetky problémy (asi ich bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *