piatok , 22 januára 2021
Home / POLITIKA / PROBLÉM: Nemecko NEUZNÁVA OČKOVANIE proti COVIDu – 19. Je potrebné mať negatívny test pri vstupe do krajiny

PROBLÉM: Nemecko NEUZNÁVA OČKOVANIE proti COVIDu – 19. Je potrebné mať negatívny test pri vstupe do krajiny

Očkovanie proti SARS-CoV-2 malo podľa politikov dať ľuďom slobodu. Neuplynuli ani tri týždne odkedy sa začalo v Európe očkovanie a najsilnejšia ekonomika Európy (Nemecko) de facto vyhlásila, že očkovanie “neuznáva” a samotné očkovanie tak  v skutočnosti vôbec nedáva ľuďom slobodu cestovania.

“Načo sa mám očkovať, keď aj tak musím mať negatívny test na kovid?” okamžite sa na sociálnej sieti spýtal cestovateľ Michal.

Nemecká spolková vláda totiž rozhodla 13. januára 2021 o sprísnení podmienok pre vstup do krajiny. Od 14. januára 2021 Nemecko rozlišuje 3 druhy rizikových oblastí:1. doteraz platné kategórie rizikových krajín/oblastí;
2. vysokorizikové oblasti s vysokou incidenciou (od 200 nových prípadov denne/100 tisíc obyvateľov/za posledných 7 dní)
3. oblasti s výskytom mimoriadne infekčných variantov vírusu.

Celé územie Slovenskej republiky je  podľa tohto rozdelenia v súčasnosti z hľadiska výskytu COVID-19 vysoko rizikovou krajinou.

Cestujúci z rizikových oblastí musia doložiť negatívny test na SARS-CoV-2 do 48 hodín po vstupe do Nemecka.

Cestujúci z vysokorizikových oblastí a z oblastí s výskytom mimoriadne infekčných variantov vírusu musia pred nástupom do lietadla/vlaku/autobusu smerujúceho do Nemecka alebo pri vstupe na územie Nemecka predložiť max. 48 hodín starý negatívny test.

Rozhodnutie platí bez výnimky, aj pre cestujúcich ktorí prekonali COVID-19 alebo absolvovali očkovanie.

Všetci cestujúci prichádzajúci z rizikových, vysokorizikových, alebo oblastí s výskytom mimoriadne infekčných variantov vírusu sú povinní nastúpiť do 10-dňovej karantény. Karanténu je možné predčasne ukončiť po negatívnom výsledku PCR testu, ktorý je možné podstúpiť najskôr po 5 dňoch.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Demokracia sa voči extrémizmu musí brániť aktívne, poslanci chcú potláčanie útokov už v zárodku

Podľa medializovaných informácií sa uvažuje o možnom zrušení Oddelenia extrémistickej kriminality na Úrade špeciálnej prokuratúry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *