streda , 20 januára 2021
Home / POLITIKA / Prečo MATOVIČ ešte neODVOLAL SULÍKa ? Vieme dôvod

Prečo MATOVIČ ešte neODVOLAL SULÍKa ? Vieme dôvod

Igor Matovič bol ešte tento štvrtok rozhodnutý podať prezidentke Čaputovej návrh na odvolanie Richarda Sulíka z funkcie podpredsedu vlády a ministra hospodárstva. Písali sme o tom TU.

Čo sa v hlave premiéra stalo, že zrazu zmenil názor?

Stačilo jedno stretnutie premiéra s jedným zo spín doktorov, ktorý mu odporúčal, aby tak nerobil.

Argument spín doktora, ktorý prezentoval premiérovi bol logický a mal zostať  utajený. DENNÍK POLITIKA ho však zistil a prináša ho čitateľom vo forme ako približne odznel.

“Igor, ak Sulíka odvoláš, prevezmeš plnú zodpovednosť za situáciu s Covidom na Slovensku. Nerob to. Zomierajú nám tisíce ľudí. Takto môžeš stále zo zlej situácie a  zodpovednosti za smrť tých ľudi viniť Sulíka a jeho stranu. Neodvolávaj ho. Aspoň zatiaľ nie,” uviedol spín doktor a dnes je jasné, že jeho slová padli na úrodnú pôdu u premiéra Matoviča.

Premiér Matovič dnes totiž znovu zopakoval, že Richarda Sulíka z pozície ministra hospodárstva odvolávať nebude (napriek tomu, že ešte vo štvrtok 7. januára bol rozhodnutý premiér Sulík odvolať).

Matovič tak zopakoval to, čo hovoril už včera v Sobotných dialógoch RTVS. Matovič najnovšie tvrdí, že dostal sprostredkované informácie tom, že ak bude tlačiť na Sulíkov odchod, ten rozbije vládnu koalíciu.

Sulík už včera v reakcii na premiérove tvrdenia povedal, že nemôže rozbiť koalíciu, keďže aj v prípade odchodu SaS by mala 82 poslancov.

“Ak by mal Boha pri sebe, ešte dnes sa zbalí a odíde z funkcie sám,” povedal Matovič a opäť Sulíka kritizoval jeho správanie.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Merkelová uvažuje o zavedení prísnejších opatrení proti koronavírusu

Nová mutácia koronavírusu môže spôsobiť prudký nárast prípadov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *