Home / POLITIKA / LIPŠIC: Flašík ma KRIVO OBVINIL. Pravda o LUČANSKOM a TRESTNÉ OZNÁMENIE

LIPŠIC: Flašík ma KRIVO OBVINIL. Pravda o LUČANSKOM a TRESTNÉ OZNÁMENIE

Boj o Spravodlivosť visí teraz na tenkom vlásku tvorenom niekoľkými vyšetrovateľmi, prokurátormi, sudcami a advokátmi. Nesmieme im dovoliť tento zápas zvrátiť. Vyhlásil exminister vnútra Daniel Lipšic a podal trestné oznámenie na Fedora Flašíka. Flašík sa vyjadroval ku generálovi Lučanskému a spomínal aj Daniela Lipšica. Exminister a advokát to nenechal len tak a na vyjadrenia Flašíka reagoval trestným oznámením.
Včerajšie vyjadrenie F. Flašíka v úplnom a necenzúrovanom znení:
Vyjadrenie advokáta Daniela Lipšica ako ho uverejnil na svojom FB profile prinášame čitateľom DENNÍKA POLITIKA v úplnom a necenzúrovanom znení v rámci rubriky VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY:
ANTIKAMPAŇ ZAČALA UŽ PRED NOVÝM ROKOM
Pôvodne som sa vôbec nechcel vyjadrovať k tragickému úmrtiu bývalého prezidenta Policajného zboru. V prvom rade chcem vyjadriť úprimnú sústrasť rodine Milana Lučanského. Všetky okolnosti jeho samovraždy musia byť, samozrejme, dôkladne preverené.
Včera však zverejnil na tejto sociálnej sieti status k samovražde Milana Lučanského bývalý pokladník strany Smer a dlhoročný blízky súputník Mariána Kočnera – Fedor Flašík. Vo svojom statuse ma krivo obvinil z toho, že som mal Milana Lučanského pri jeho výsluchu navádzať na to, aby vypovedal proti Róbertovi Ficovi a Róbertovi Kaliňákovi.
Na výsluchu Milana Lučanského dňa 3. 12. 2020 som bol ako obhajca jedného zo spoluobvinených. Táto skutočnosť je verejne známa a po výsluchu ma vo vestibule NAKA zastavili aj tam prítomní novinári.
Pri svojom výsluchu však Milan Lučanský odmietol odpovedať na otázky vyšetrovateľa a obhajcov, takže svoju výpoveď ukončil spontánnou časťou. Žiadne otázky mu teda ani neboli kladené. V miestnosti, kde sa výsluch konal, bol prítomný obhajca Milana Lučanského (Mgr. Matúš Beresecký), obhajcovia ďalších obvinených, dvaja elitní vyšetrovatelia NAKA, a dvaja až traja operatívci NAKA. Nikdy som s Milanom Lučanským neviedol rozhovor, ktorý vo svojom statuse spomína bývalý pokladník strany Smer, a výpovede všetkých prítomných (vrátane obhajcu M. Lučanského) moje tvrdenie nepochybne potvrdia.
Z dôvodu potrebnej zdržanlivosti nebudem zverejňovať pravdepodobné motívy konania bývalého pokladníka strany Smer. Ide totiž o veci, ktoré spadajú do právomoci Úradu špeciálnej prokuratúry.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

KTO je zodpovedný za MIGRANTOV? Mikulec, Matovič alebo HEGER? Žilinka to dal preveriť

Generálny prokurátor dal pokyn preveriť, či verejní činitelia nezanedbali svoje právomoci v súvislosti s nelegálnou migráciou. Maroš …

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *