sobota , 16 januára 2021
Home / SVET / Biden si pri hre so psom zlomil nohu, zranenie pre jeho vek vyvoláva obavy

Biden si pri hre so psom zlomil nohu, zranenie pre jeho vek vyvoláva obavy

30.11.2020 (Webnoviny.sk) – Novozvolený americký prezident Joe Biden si cez víkend pri hre so psom zlomil nohu a počas nasledujúcich týždňov bude zrejme chodiť s ortézou. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na jeho lekára.

Biden sa zranil v sobotu, keď sa hral s Majorom, jedným z jeho dvoch psov, a lekára navštívil v nedeľu popoludní. “Pôvodné röntgeny neukázali žiadnu očividnú zlomeninu,” vysvetlil lekár Kevin O’Connor vo vyhlásení s tým, že nariadili aj počítačovú tomografiu (CT). Tá napokon ukázala drobné zlomeniny dvoch malých kostí v strede jeho pravej nohy. “Očakáva sa, že bude niekoľko týždňov potrebovať ortézu,” doplnil O’Connor.

Zlomeniny sú s pribúdajúcim vekom obyčajne dôvodom na obavy, upozorňuje agentúra AP. Ako však uvádza, Bidenova zlomenina je podľa všetkého relatívne mierna. Médiá nemali možnosť vidieť, aj napriek viacerým žiadostiam, ako Biden prichádza k lekárovi, no pri ceste na CT ho videli ako zjavne kríva, nepoužíval však palicu ani inú pomôcku.

Sedemdesiatosemročný politik je najstarší novozvolený šéf Bieleho domu v histórii USA a počas kampane často odmietal otázky o jeho veku. Podľa vlaňajšej lekárskej správy o jeho zdraví je však spôsobilý na vykonávanie prezidentských povinností.

Viac k témam: zlomenina
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden si pri hre so psom zlomil nohu, zranenie pre jeho vek vyvoláva obavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívni muži v Kapitole mali v pláne zavraždiť zvolených predstaviteľov, uviedol to FBI

FBI vyšetruje, či niektorí výtržníci plánovali uniesť členov Kongresu a zadržiavať ich ako rukojemníkov. Sústreďuje sa pritom na mužov, ktorých bolo vidno s plastovými putami a slzným sprejom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *