nedeľa , 17 januára 2021
Home / šport / Ostatné športy / Úvod sezóny biatlonistov patril Nórovi Laegreidovi a Talianke Wiererovej, Slováci nebodovali

Úvod sezóny biatlonistov patril Nórovi Laegreidovi a Talianke Wiererovej, Slováci nebodovali

28.11.2020 (Webnoviny.sk) – Nór Sturla Holm Laegreid sa po čistej streľbe stal víťazom sobotňajších vytrvalostných pretekov na 20 km, ktorými sa vo fínskom Kontiolahti začala nová sezóna Svetového pohára biatlonistov.

Druhý finišoval jeho krajan Johannes Thingnes Bö s jednou chybou na strelnici, tretí skončil Nemec Erik Lesser tiež s jedným zaváhaním v streľbe.

Šima najlepší zo Slovákov

Ani jeden z tria Slovákov nebodoval – Michal Šima obsadil 49. miesto (1), Tomáš Hassila 63. priečku (3) a Matej Baloga 92. pozíciu (6).

Medzi ženami triumfovala Talianka Dorothea Wiererová (0) pred Nemkou Denise Herrmannovou (1) a Švédkou Johannou Skottheimovou (0).

Slovenky zaostali bežecky

Dvojici mladých Sloveniek sa darilo na streľbe, ale za konkurenciou zaostala bežecky a nebodovala.

Henrieta Horváthová s jednou chybou na strelnici na poslednej položke obsadila 72. priečku, strelecky bezchybná Veronika Machyniaková skončila na 74. pozícii. Obe za víťazkou zaostali o takmer sedem minút.

Viac k témam: biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Úvod sezóny biatlonistov patril Nórovi Laegreidovi a Talianke Wiererovej, Slováci nebodovali © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Olympijský medailista Klete Keller má problém, podieľal sa na násilnostiach v Kapitole

Videozáznamy odhalili, že aj niekdajší plavec sa podieľal na násilnom vniknutí do priestorov vládnej budovy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *