streda , 25 novembra 2020
Home / SVET / Boje v Náhornom Karabachu pokračujú, azerbajdžanské sily sa zmocnili kľúčového mesta

Boje v Náhornom Karabachu pokračujú, azerbajdžanské sily sa zmocnili kľúčového mesta

8.11.2020 (Webnoviny.sk) – Azerbajdžanské sily prevzali kontrolu nad kľúčovým mestom Šuši v Náhornom Karabachu, kde už viac ako mesiac trvajú boje s Arménskom. V televíznom prejave to oznámil azerbajdžanský prezident Ilham Alijev. “Šuša (azerbajdžanský názov mesta, pozn. red) je naša – Karabach je náš,” vyhlásil.

Hovorca arménskeho ministerstva obrany Artsrun Ovannisian na sociálnej sieti Facebook však po Alijevovom vyhlásení napísal, že “boje v Šuši pokračujú, počkajte a verte v našich vojakov”, uvádza agentúra AP.

Šuši má značnú vojenskú hodnotu, keďže je vyššie položené, nachádza sa zhruba 10 kilometrov južne od regionálneho hlavného mesta Stepanakert a leží pozdĺž hlavnej cesty spájajúcej Náhorný Karabach s Arménskom.

Náhorný Karabach sa nachádza na území Azerbajdžanu, ale je od ukončenia vojny z roku 1994 pod kontrolou síl etnických Arménov, ktorých podporuje Arménsko. Najnovšie boje sa začali 27. septembra a vyžiadali si stovky, možno tisíce, mŕtvych. Alijev sa zaviazal, že budú pokračovať v bojoch, až kým sa Arménsko nestiahne z územia.

Viac k témam: Náhorný Karabach, ozbrojený konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Boje v Náhornom Karabachu pokračujú, azerbajdžanské sily sa zmocnili kľúčového mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najväčšiu tlačovú agentúru v Dánsku napadli hackeri, vypla všetky servery

Ritzau poskytuje informácie a spravodajstvo dánskym médiám, organizáciám a spoločnostiam od roku 1866.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *