sobota , 28 novembra 2020
Home / POLITIKA / NASTAVILI STE NOSY. A budete ďalej robiť TO, čo povie PREMIÉR

NASTAVILI STE NOSY. A budete ďalej robiť TO, čo povie PREMIÉR

Excelentný komentár s názvom: Matovičova pasca od Martina M. Šimečku prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA v rámci rubriky VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY  v úplnom znení a bez cenzúry:

Premiér nám nastavil morálnu pascu, z ktorej sa nedá uniknúť.

Bolo plošné testovanie správne či nesprávne? Nechcem na to mať názor. Rozhodol som sa ho nemať preto, lebo je to jediný spôsob, ako uniknúť z pasce, ktorú nám všetkým nastavil premiér Igor Matovič, keď urobil z testovania morálny imperatív.

Dvojdňová mobilizácia slovenskej spoločnosti bola nepochybne jeho úspechom, lebo milióny ľudí nastavili premiérovi svoje nosy. Už nezáleží na tom, že mnohí stáli hodiny v rade len preto, lebo potrebovali ten papier, aby smeli ísť zajtra do práce. Ak si raz necháte pošparchať v nose, je logické, že presvedčíte sám seba, že ste obetovali svoj čas a nos pre správnu vec.

A potlačíte otázku, ktorá sa vám tisne na jazyk: je možné, aby toľko energie a dobre mysleného úsilia dobrovoľníkov, zdravotníkov a úradníkov samosprávy bolo vynaložených na úplnú somarinu? Odpoveď je totiž krutá: áno, je to možné. Dejiny sú plné takýchto masových nezmyslov.

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rúška budú vo Francúzsku povinné aj po vakcinácii, vláda oznámila zmiernenie lockdownu

Minister zdravotníctva uviedol, že nie je presne jasné, ako dlho bude trvať ochrana potenciálnej vakcíny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *