utorok , 20 októbra 2020
Home / POLITIKA / HARABÍNova advokátka: Igor to po tomto zloží… !!!

HARABÍNova advokátka: Igor to po tomto zloží… !!!

Súčasne, za stavu vyhlásenej mimoriadnej situácie (a už vôbec nie núdzového stavu), Úrad verejného zdravotníctva nie je oprávnený vydávať Opatrenia pri ohrození verejného zdravia II. stupňa, nakoľko mu to ako je uvedené vyššie, nedovoľuje prijaté Uznesenie vlády, a teda už ani zákon. To je ako keby rozsudok vydal namiesto sudcu súdny úradník. Tiež to nejde. Bude to nulitý právny akt.
Prijaté Uznesenie vlády priamo označuje subjekty, ktoré majú konať – členovia vlády predsedovia ostatných ústredných orgánov štátnej správy a označuje právny úsek, na ktorom treba konať a to je civilná ochrana, Zákon 42/1994 Z.z. Namiesto toho koná hlavný hygienik SR, v tejto veci de iure (právne) „nikto“, a vydáva opatrenia na inom úseku než podľa Uznesenia vlády SR, t.j, vydáva opatrenia podľa „svojho“ Zákona 355/2007 Z.z., nie povahy Zákona 42/1994 Z.z., podľa ktorého však nemôže ani nič vydávať.
Súčasne, týmto nezákonným postupom sa v skutočnosti neplní Uznesenie vlády o vyhlásení mimoriadnej situácie a vydávaní opatrení pri ohrození verejného zdravia II. stupňa, a teda už 6 mesiacov je tu zbytočne vyhlásený stav mimoriadnej situácie, v ktorom sa pre jeho účely nevydalo ani jedno opatrenie, a nevydalo sa ani podľa predpisov o núdzovom stave, ale vydávajú sa právne irelevantné paakty z iného úseku ohrozenia, t.j. ohrozenia prvého stupňa.
Svedčí to o tom, že v skutočnosti tu nie je potrebný právny stav mimoriadnej situácie, iba ak na šírenie paniky, a tým „regulácie“ občanov, z dôvodu vydávania šikanóznych opatrení (aj to vnútorne rozporných a nedovolených), poukazujúcich však na vážnosť právneho stavu prijatej mimoriadnej situácie, a v rámci nej aj núdzového stavu, pričom sa ale chŕlia opatrenia pri ohrození verejného zdravia prvého stupňa podľa irelevantných paragrafov, nepoužiteľného zákona na danú situáciu, a nekompetentným orgánom ÚVZ – ide o ťažko právne irelevantné opatrenia. Nulitné, ničotné paakty.
Na základe týchto paaktov sa tak doslova „terorizuje“ celé obyvateľstvo nútením a vynucovaním neexistujúcich povinností (dokonca bez upozornenia na následky ich porušenia, kde v posledných Opatreniach absentuje takýto poukaz), a zakladajú sa nároky, t.j. škody voči štátu, na ktoré sa zložia všetci občania.
Opatrenia majú aj svoje vlastné vady, čo všetko je poukázané v priloženom podaní.
Predmetné Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva, v zast. Mgr. RNDr. MUDr. Jána Mikasa, PhD. sú tak ničotné, že sa o nich ani nemožno vážne právne baviť. Tento pán, určite odborník v inej otázke, však namietanými právnymi nezmyslami, ktorým zjavne nerozumie, preberá na seba takú právnu zodpovednosť, o akej nemá ani tušenia. Je otázka, či si to vôbec uvedomuje, alebo či to robí s plným vedomím.”

Ďakujeme Štefanovi a Adriane za TIP.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegriniho Hlas-SD predbehol Matovičovo OĽaNO, do parlamentu by išli aj progresívci a KDH

Do parlamentu by sa dostalo osem strán.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *