utorok , 20 októbra 2020
Home / SVET / Brusel pre koronavírus obmedzuje otváracie hodiny barov a kaviarní, dobré jedlo si nevychutnáte ani na trhoch

Brusel pre koronavírus obmedzuje otváracie hodiny barov a kaviarní, dobré jedlo si nevychutnáte ani na trhoch

28.9.2020 (Webnoviny.sk) – V belgickom hlavnom meste pre nárast infekcií novým koronavírusom obmedzujú otváracie hodiny barov a kaviarní.

Zákaz konzumácie jedla na trhoch

Od pondelňajšej noci musia všetky bruselské bary a kaviarne mať zatvorené od 23:00 do 6:00 a o hodinu skôr musia svoje dvere zatvoriť aj ďalšie prevádzky, ktoré predávajú pitie a jedlo. Zároveň je tiež v Bruseli zakázaná konzumácia jedla na pouličných trhoch.

Viac o téme: Koronavírus

Miestne médiá informujú, že úrady plánovali obmedziť otváracie hodiny barov už od 22:00, návrh však napokon zamietli, aby podporili koronavírusom zasiahnuté podniky. Podľa dát Belgickej federácie kaviarní krízu neprežije polovica z 12-tisíc belgických barov.

Stretnúť sa môže maximálne 10 ľudí

Úrady v Bruseli tiež oznámili, že zvyšujú testovanie na koronavírus a obmedzujú stretnutia na maximálne 10 ľudí, a to najmä po zatvorení barov.

Od začiatku pandémie v Belgicku, ktoré má 11,5 milióna obyvateľov, potvrdili viac ako 114-tisíc infekcií a 9 980 úmrtí. V období od 17. do 23. septembra potvrdili vírus u 11 934, pričom najväčší nárast infikovaných bol v Bruseli, kde je miera pozitívnych testov v priemere 9,7 percenta. V celej krajine je to pritom 4,7 percenta.

Opatrenia v Bruseli zaviedli pár dní po tom, čo predsedníčka vlády Sophie Wilmes uvoľnila niektoré opatrenia s celonárodnou platnosťou vrátane povinnosti nosenia rúšok vo vonkajších priestoroch a skrátenia povinnej karantény pre osoby s príznakmi ochorenia COVID-19, ktoré majú negatívne testy.

Zdravotnícki experti vyzývajú Belgičanov, aby dodržiavali sociálny odstup a ak je to možné, pracovali z domu.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Belgicku
Zdroj: Webnoviny.sk – Brusel pre koronavírus obmedzuje otváracie hodiny barov a kaviarní, dobré jedlo si nevychutnáte ani na trhoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovinsko zavádza zákaz nočného vychádzania, obmedzený bude aj pohyb medzi regiónmi

Slovinská vláda tak reaguje na výrazný nárast nových prípadov ochorenia COVID-19.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *