piatok , 25 septembra 2020
Home / SVET / Hurikán Sally mieri na USA, hrozia historické záplavy a Trump vyhlásil stav núdze pre tri štáty

Hurikán Sally mieri na USA, hrozia historické záplavy a Trump vyhlásil stav núdze pre tri štáty

16.9.2020 (Webnoviny.sk) – Silný dážď a povodne zasiahli časti pobrežia severozápadnej Floridy a štátu Alabama, ku ktorému sa pomaly blíži hurikán Sally, pričom hrozí až 76 centimetrov zrážok a historické záplavy.

Podľa amerického Národného centra pre hurikány sa očakáva, že Sally sa na pevninu dostane v priebehu stredy rýchlosťou len tri kilometre za hodinu. Epicentrum k pevnine dorazí pravdepodobne v Alabame pri hraniciach s Floridou.

Americké Národné centrum pre hurikány predpokladá, že Sally na pevnine zostane hurikánom prvej kategórie, pričom dodalo, že “pravdepodobné sú historické, život ohrozujúce náhle povodne”. “Budú to historické záplavy,” povedala Stacy Stewartová, špecialistka centra pre hurikány. “Ak ľudia bývajú neďaleko riek a potokov, musia sa evakuovať,” dodala.

Americký prezident Donald Trump ešte v pondelok vyhlásil stav núdze pre časti štátov Louisiana, Mississippi a Alabama a na Twitteri uviedol, že obyvatelia by sa mali zapísať do zoznamov štátnych a miestnych úradov.

Viac k témam: extrémne počasie, hurikán Sally, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Hurikán Sally mieri na USA, hrozia historické záplavy a Trump vyhlásil stav núdze pre tri štáty © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Záchranárom sa podarilo dostať späť do mora takmer 90 veľrýb. Zvažujú, čo s mŕtvymi telami (video)

Od pondelka do stredy uviazlo na západnom pobreží Tasmánie takmer 500 týchto morských cicavcov príbuzných delfínom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *