piatok , 18 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Tradičná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne bude s výraznými obmedzeniami

Tradičná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne bude s výraznými obmedzeniami

14.9.2020 (Webnoviny.sk) – Tradičná púť pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne bude na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska, narozdiel od minulosti, na farskej úrovni. Oznámili to organizátori púte z komunity pavlínov na webovej stránke bazilika.sk.

Sektor pre 1000 ľudí

Zároveň sa v tejto súvislosti obrátili na farnosti a cirkevné spoločenstvá so žiadosťou, aby neorganizovali 15. septembra do Šaštína hromadné púte a zájazdy.

Hlavná svätá omša bude slávená v bazilike, do ktorej bude umožnený vstup iba obmedzenému počtu pútnikov. V parku pred bazilikou budú vytvorené sektory pre približne 1 000 ľudí. Vstup do sektorov bude možný len cez vyznačené vchody,“ informujú organizátori s tým, že po naplnení kapacity týchto priestorov sa tam ďalší ľudia už nedostanú. Odporúčajú tiež zvážiť prítomnosť starších osôb, osôb s chronickými ochoreniami, s oslabenou imunitou alebo z rizikových skupín.

Obmedzený program

Hlavný program púte sa začína v utorok 15. septembra ráno viacerými svätými omšami, slávnostná svätá omša za účasti slovenských biskupov sa začína o 10:30. Vysielať ju bude Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) a TV Lux. V stredu 16. septembra o 10:30 bude svätú omšu v bazilike sláviť bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko.

Samotná púť je aj v tomto roku trojdňová, jej program je však vzhľadom na aktuálnu situáciu s koronavírusom obmedzený.

Viac k témam: COVID-19, KBS Konferencia biskupov Slovenska, Koronavírus, púť v Šaštíne, Sedembolestná Panna Mária
Zdroj: Webnoviny.sk – Tradičná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne bude s výraznými obmedzeniami © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prezidentka Čaputová oceňuje kvalitu zvolených kandidátov na pozíciu ústavného sudcu

Poslanci parlamentu vo štvrtok schválili za kandidátov na sudcu Ústavného súdu SR Miloslava Babjáka a Roberta Šorla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *