streda , 23 septembra 2020
Home / SVET / Opatrenia proti koronavírusu rozvášnili obyvateľov Melbourne, polícia zadržala 74 ľudí (video)

Opatrenia proti koronavírusu rozvášnili obyvateľov Melbourne, polícia zadržala 74 ľudí (video)

13.9.2020 (Webnoviny.sk) – V austrálskom Melbourne v nedeľu zadržali viac ako 70 ľudí počas protestu proti opatreniam proti šíreniu koronavírusu. Asi 250 ľudí sa zišlo na nepovolenom proteste, ktorý propagovali konšpiračné skupiny na sociálnych médiách.

Demonštranti ignorovali oficiálne upozornenia aj nariadenia zamerané na ochranu verejného zdravia a žiadali ukončenie niekoľkotýždňových obmedzení v druhom najväčšom austrálskom meste.

Viac o téme: Koronavírus

Polícia na mieste zadržala 74 ľudí a udelila 176 pokút, pričom v oficiálnom vyhlásení uviedla, že “mnohí protestujúci boli agresívni a vyhrážali sa násilím”. Hlavnému agitátorovi hrozia obvinenia z podnecovania a ďalšieho obvinili z útoku na políciu.

Minulý víkend naprieč krajinou organizovali aj takzvaný “Deň slobody” na protest proti podľa nich “prehnanej” reakcii vlády na pandémiu, ktorá už na celom svete zabila viac ako 920-tisíc ľudí.

Premiér štátu Viktória Daniel Andrews, ktorý už skôr označil protestujúcich za sebeckých, v nedeľu upozornil, že si nemôžu dovoliť znovu otvoriť príliš rýchlo. “Nikto si neužíva realitu, ktorej čelíme, ale nikto z nás nemá možnosť ignorovať ju,” skonštatoval s tým, že príliš rýchle otvorenie by nebolo bezpečné ani rozumné.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Opatrenia proti koronavírusu rozvášnili obyvateľov Melbourne, polícia zadržala 74 ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Česko čakajú dve skupiny opatrení proti šíreniu COVID-19, minister Prymula nevylúčil ani núdzový stav

Ak sa epidemiologickú situáciu v Česku nepodarí upokojiť, nevylúčil ani opätovné vyhlásenie núdzového stavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *