nedeľa , 27 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Nigel Baker sa stal novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva na Slovensku

Nigel Baker sa stal novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva na Slovensku

3.9.2020 (Webnoviny.sk) – Novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku je Nigel Baker. Poverovacie listiny odovzdal do rúk prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej počas štvrtkovej ceremónie v Prezidentskom paláci. V tlačovej správe o tom informovala Monika Holečková z britskej ambasády v Bratislave.

Ako ďalej priblížila, veľvyslanec nastupuje po Andym Garthovi, ktorý viedol diplomatickú misiu v Bratislave od septembra 2014 a vracia sa na Ministerstvo zahraničných vecí do Londýna.

Nigel Marcus Baker nastúpil do diplomatickej služby v roku 1989. V rokoch 1993 – 1996 pôsobil na britskom veľvyslanectve v Bratislave ako zástupca vedúceho misie. Pôsobil tiež pre britské veľvyslanectve v Prahe ako druhý tajomník pre ekonomické záležitosti, na Ministerstve zahraničných vecí či ako veľvyslanec Jej Veličenstva v Bolívii.

Viac k témam: britské veľvyslanectvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Nigel Baker sa stal novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini skritizoval Matoviča za jeho vyjadrenia na adresu nezodpovedných občanov

Podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí) uviedol v relácii Slovenského rozhlasu RTVS Sobotné dialogy, že dátum 1. októbra bol vybraný operatívne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *