piatok , 18 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Z okna ubytovne vyhodili šteniatko, pád z výšky neprežilo a podozrivého polícia prepustila (foto)

Z okna ubytovne vyhodili šteniatko, pád z výšky neprežilo a podozrivého polícia prepustila (foto)

31.8.2020 (Webnoviny.sk) – Policajti zadržali podozrivú osobu, ktorá v noci z piatka na sobotu v ubytovni na Coburgovej ulici v Trnave vyhodila z okna vo výške asi 15 metrov šteniatko nezistenej rasy, ktoré následne uhynulo.

Po výsluchu podozrivú osobu prepustili, okolnosti incidentu však polícia ďalej vyšetruje. Vyšetrovateľ začal podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej trestné stíhanie vo veci pre prečin týrania zvierat.

„Pripomíname, že už dva roky je v platnosti zákon, podľa ktorého zviera nie je vec ale živá cítiaca bytosť. Pod týraním zvieraťa sa chápe napríklad nedostatok jedla a pitia, štvanie zvierat proti sebe, opustenie zvieraťa za účelom zbavenia sa ho, spôsobovanie bolesti a podobne. Osobe môže za takéto konanie hroziť strata slobody až na dva roky,” informovala Linkešová.

Ak sa dopustí osoba konania na viacerých zvieratách, závažnejším spôsobom alebo na verejnosti, sadzba je vyššia, a to na jeden až päť rokov.

Viac k témam: pád z okna, smrť, šteniatko
Zdroj: Webnoviny.sk – Z okna ubytovne vyhodili šteniatko, pád z výšky neprežilo a podozrivého polícia prepustila (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Štartuje Finweek – jedna z mála finančných konferencií v strednej Európe, ktorá odolala pandémii. V jej rozšírenom formáte bude jednou z tém aj finančná gramotnosť Slovákov

Aktuálne novinky z oblasti Fintech a Insurtech boli už pravidelnou súčasťou konferencie Fintechsummit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *